REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Kaczyński: TK decyzji Sejmu nie ocenia, to przekracza jego kompetencje

Kaczyński: TK decyzji Sejmu nie ocenia, to przekracza jego kompetencje

-

Jarosław Kaczyński fot.Radek Pietruszka/EPA
Jarosław Kaczyński fot.Radek Pietruszka/EPA

Trybunał Konstytucyjny decyzji Sejmu nie ocenia, to przekracza jego kompetencje – powiedział PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się do informacji, że Prokurator Generalny zaskarżył do TK uchwałę Sejmu z 2010 r. o wyborze trzech sędziów TK: Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika.
Prokurator generalny Zbigniew Ziobro w swym wniosku do TK, w którym zaskarżył uchwałę Sejmu z 2010 r. o wyborze tych trzech sędziów napisał, że osoby Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika nie mogą być uznane za sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
“No cóż Prokurator Generalny sam podejmuje decyzje i nie mnie to oceniać. Ja tylko mogę powiedzieć, jako prawnik, że wydaje mi się, że Trybunał tutaj będzie musiał przyjąć stanowisko, które sprowadza się do tego, że nie ma możliwości oceniania decyzji Sejmu. Ta decyzja być może była wadliwa z punktu widzenia formalnego, no ale Trybunał takiej decyzji po prostu nie ocenia. To przekracza jego kompetencje. Osobiście nie sądzę, aby tym sędziom cokolwiek groziło” – podkreślił Kaczyński. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks