REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaJest zawiadomienie ws. faktur Kijowskiego

Jest zawiadomienie ws. faktur Kijowskiego

-

Mateusz Kijowski fot.Jacek Turczyk/EPA
Mateusz Kijowski fot.Jacek Turczyk/EPA

Do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie wpłynęło zawiadomienie ws. podejrzenia oszustwa na szkodę KOD – podało Radio Zet. Miało do niego dojść przy zbiórkach publicznych. Chodzi o faktury, które wystawiała dla KOD firma Mateusza Kijowskiego. Prokuraturę zawiadomiła osoba prywatna.

REKLAMA

Według dziennika “Rzeczpospolita” i portalu Onet, pieniądze ze zbiórek publicznych na Komitet Obrony Demokracji trafiały do firmy lidera KOD Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Chodzi o faktury na łączną kwotę 91 tys. 143,5 zł. Kijowski mówił, że pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM-Studio, nie pochodzą “z puszek”, to były darowizny.

Kijowski zapowiedział, że przedstawi informacje i dokumenty wyjaśniające okoliczności sprawy finansowania. Przeprosił za przyczynienie się do kryzysowej sytuacji w KOD. Chce też przyspieszenia zjazdu KOD na 18 lutego.

Fakturami Kijowskiego powinna się zająć prokuratura – oceniła w poniedziałek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. “Mateusz Kijowski kłamał jeszcze kilka dni temu. Na pytanie, z czego się utrzymuje, odpowiadał, że wspiera go rodzina. Tymczasem faktury pokazują zupełnie co innego” – dodała.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. “Wynagrodzenie członków zarządu PKN Orlen osiągnęło w zeszłym roku w sumie 13,5 mln zł, a członków rady nadzorczej 1,5 mln zł. Rok wcześniej wynagrodzenie zarządu płockiego koncernu wyniosło łącznie 11,7 mln zł, a rady nadzorczej 1,3 mln zł. Teraz dojdzie do kolejnej zmiany a prezes firmy może dostać miesięcznie małą fortunę.

    Wynagrodzenie stałe prezesa PKN Orlen może wynosić od 27 do 33-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw – to propozycja Nationale – Nederlanden OFE poddana pod obrady akcjonariuszy płockiego koncernu. Co to oznacza? Tyle, że prezes koncernu Wojciech Jasiński może zarobić w miesiąc nawet 143 tys. zł. ”
    Kim jest pan Wojciech Jasinski?To kumpel Jaroslawa Kaczynskiego ,posel PIS i byly kierownik Wydzialu Spraw Wewnetrznych PZPR.Tak PIS walczy z komuna ,kolesiostwem i nepotyzmem .Afera z Kijowskim pompowana przez prawice to przy pieniadzach dla komucha Jasinskiego pocket change.

REKLAMA

2123351410 views

REKLAMA

REKLAMA

2123351427 views

REKLAMA

REKLAMA

2125147747 views

REKLAMA

2123351437 views

REKLAMA

2123351443 views

REKLAMA

2123351447 views