REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaJ.Kaczyński: nagrody dla ministrów to absolutnie nie jest żaden skandal

J.Kaczyński: nagrody dla ministrów to absolutnie nie jest żaden skandal

-

Nagrody dla ministrów rządu PiS to absolutnie nie jest żaden skandal – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, „mamy do czynienia z legalnymi nagrodami za ciężką pracę”.

W czwartek była premier i obecna wicepremier Beata Szydło zabrała głos z mównicy sejmowej przed głosowaniem ws. wniosku o odrzucenie informacji szefa MSZ nt. polityki zagranicznej. Odniosła się do kwestii nagród dla ministrów rządu PiS, która – w jej ocenie – stała się „hucpą urządzaną przez polityków opozycji”. „Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały” – oświadczyła wtedy Szydło.

REKLAMA

Prezes PiS pytany w poniedziałkowej rozmowie z wPolityce.pl, czy należy bronić nagród dla ministrów, ocenił: „trzeba bronić, bo nie można popadać w szaleństwo”. „W Polsce nielegalnie przejęto wielkie majątki, można to już od początku liczyć w bilionach. A tutaj mamy do czynienia z legalnymi nagrodami za ciężką pracę, dla ludzi, którzy z tymi zjawiskami przejmowania własności narodowej walczyli” – powiedział.

Kaczyński zaznaczył, że „można dyskutować, czy to dobre, czy to złe, czy takie sumy powinny być, czy inne”, ale – jak podkreślił – „to absolutnie nie jest żaden skandal”.

Dopytywany o relacje z byłą premier, prezes PiS zapewnił, że z Beatą Szydło jest „w jak najlepszych stosunkach”. „Na jutro jesteśmy zresztą umówieni na spotkanie” – dodał.

Jak dodał, bardzo cieszy się, że była premier wystąpiła w Sejmie, i gratuluje jej tego. „Z powodu ataku alergii nie mogłem tam być, ale chętnie bym tego wysłuchał bo pamiętam jak to się działo, kiedy była premierem” – wyjaśnił Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS Szydło, gdy była szefową rządu, „od czasu do czasu ta spokojna, wyważona i dobra osoba tak troszkę pokazywała pazurki”. „I też przed tym wystąpieniem powiedziałem jej: pokaż proszę pazurki” – powiedział Kaczyński.

W grudniu ubiegłego roku poseł PO Krzysztof Brejza zwrócił się z interpelacją ws. nagród przyznanych członkom Rady Ministrów. W odpowiedzi wiceszef Kancelarii Premiera Paweł Szrot zamieścił tabelę z łącznymi kwotami nagród brutto dla poszczególnych ministrów w 2017 r. Wynika z niej, że nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w KPRM (od 36 900 zł rocznie do 59 400 zł) oraz b. premier Beata Szydło (65 100 zł).

Informacja o przyznanych nagrodach wywołała oburzenie opozycji, która wielokrotnie apelowała do rządzących o ich zwrot. Politycy PO w kilku miastach zorganizowali też „konwój wstydu” – kolumnę aut, które ciągnęły na przyczepach plakaty z wizerunkami polityków PiS i kwotami przyznanych im nagród.

Na początku marca premier Morawiecki zapowiedział likwidację wszelkich nagród, premii dla ministrów i wiceministrów. Zapowiedział również, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc., a także przejście podsekretarzy stanu do grupy urzędników służby cywilnej. Dotychczas Morawiecki przyjął dymisję 21 wiceministrów.(PAP)

fot.JAKUB KAMINSKI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

2 KOMENTARZE

  1. Łżesz kurduplu, karzełku z Żoliborza. Łgałeś w sprawie katastrofy smoleńskiej. Od samego początku wiedziałeś, że to był wypadek, ale urządziłeś comiesięczną szopkę polityczną na której z taboretu powtarzałeś: „prawda jest coraz bliżej!” i przez 8 lat mamiłeś ludzi. Beata Szydło najlepszym premierem – to dobra zmiana ale oszuście wywaliłeś ją i zastąpiłeś następną miernotą bez wizji. Na prezydenta wstawiłeś śmieszną i żałosną kukiełkę: strażnika długopisu – Adriana, który nie powiedział ani jednego znaczącego (decyzyjnego!) zdania przez 2 lata rządów. To, że wywaleni z rządu: premier i ministrowie przyznają sami sobie nagrodę, to uważasz oszuście z Nowogrodzkiej za uzasadnione. Ty mały podły człowieczku, teraz śp. bratu stawiasz pomniki ale jak brat siedział w więzieniu to bałeś się go odwiedzić. Otoczyłeś się miernotami, sługusami, schlebiaczami, bezmyślnymi klakierami i myślisz, że jesteś wielki. A taki cymbał Patryk Jaki, przymulony Sasin, karierowicz Bielan, czy Czarnecki zrobią wszystko, nawet ci dupę będą lizać byleby u koryta.

  2. Tak w praktyce wygladaja deklaracje Beaty Szydlo o tym, ze dosyc z arogancja wladzy, tak wyglada w praktyce tanie panstwo o ktorym opowiadala bajki klamczucha ktorej jedynym osiagnieciem jest wyasfaltowanie drogi pod swoj dom. Wreszcie Ojczyzne dojna raczyl wrocic Pan Adrianowi co sie zarliwie modlil w przerwach miedzy nartami i nocnymi konwersacjami z lesnym ruchadelkiem. Zabrali finansowanie lekow dla wczesniakow ale jak to krzyczala klamczucha w Sejmie im sie te pieniadze nalezaly bo oni ciezko pracowali. Rozumiem, ze przed rzadem dojnej zmiany nikt w Polsce ciezko nie pracowal bo nikt wczesniej nie dostawal takich nagrod. PIS z Kaczynskim moze opowiadac bajki swojemu oglupionemu i niezbyt rozgarnietemu elektoratowi ale jaki jest kon kazdy widzi, przychodzi mi do glowy cytat z Biblii – po owocach ich poznacie….

REKLAMA

2100306116 views

REKLAMA

REKLAMA

2100306349 views

REKLAMA

REKLAMA

2102102741 views

REKLAMA

2100306492 views

REKLAMA

2100306593 views

REKLAMA

2100306703 views