REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska J.Kaczyński: kandydatura Saryusz-Wolskiego po to, by status Polski nie był dalej obniżany

J.Kaczyński: kandydatura Saryusz-Wolskiego po to, by status Polski nie był dalej obniżany

-

Wysunięcie kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej służy temu, aby status Polski, który został radykalnie obniżony przez politykę Donalda Tuska, nie był dalej obniżany, by wrócić do tego stanu, kiedy z Polską się liczono – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS był pytany we wtorek w TVP Info, jaki jest cel wysunięcia kandydatury Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej.

REKLAMA

“Cel jest następujący: Donald Tusk zgłosił się sam, a jest to kandydat z naszego punktu widzenia, z polskiego punktu widzenia, całkowicie nie do zaakceptowania. Dlaczego? Dlatego, że łamał podstawowe zasady, które powinny obowiązywać i dotąd obowiązywały w UE, to znaczy zasady neutralności wobec spraw wewnętrznych poszczególnych państw” – powiedział Kaczyński.

Jak dodał, Tusk “popierał i popiera opozycję, i to opozycję bardzo szczególnego rodzaju, która wzywa aparat państwowy, służby mundurowe do nieposłuszeństwa, która blokuje Sejm, która sama o sobie mówi: opozycja totalna i która mówi, że przejmie władzę przy pomocy ulicy i zagranicy”.

“Trudno więc, by Polska, jeśli ma jakikolwiek szacunek do siebie (…) kogoś takiego popierała” – ocenił Kaczyński.

“To jest zabieg służący temu, aby status Polski, który został radykalnie obniżony przez politykę Donalda Tuska, nie był dalej obniżany, tylko byśmy szli w przeciwnym kierunku. By ten status przywrócić do tego stanu (..), który mieliśmy przy końcu naszych rządów, kiedy z Polską się liczono, kiedy pani Merkel broniła polskich interesów w Samarze, chociaż może nie była tak bardzo przekonana, że to jest w jej bezpośrednim interesie, ale kiedy trzeba było się po prostu z Polską liczyć” – argumentował lider PiS wysunięcie kandydatury Saryusz-Wolskiego.

“Dzisiaj z Polską próbują się nie liczyć i stąd nasza kandydatura, nasz zdecydowany sprzeciw wobec tego, by pan Donald Tusk był nadal przewodniczącym Rady Europejskiej” – podkreślił Kaczyński.

Zaznaczył, że “to nie jest przedsięwzięcie dla zabawy, to nie jest przedsięwzięcie do wywołania chwilowego zainteresowania”. “To jest przedsięwzięcie dotyczące naszych najbardziej podstawowych interesów – statusu Polski w UE i szerzej – statusu Polski wobec innych państw, wobec Polski w Europie i na świecie” – dodał prezes PiS. (PAP)

Na zdj.: Jarosław Kaczyński fot. Paweł Supernak/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks