REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaInternetowa zbiórka pieniędzy na zakup wyposażenia zimowego dla żołnierzy z Ukrainy

Internetowa zbiórka pieniędzy na zakup wyposażenia zimowego dla żołnierzy z Ukrainy

-

We wtorek rozpoczęła się internetowa zbiórka pieniędzy na zakup wyposażenia zimowego dla żołnierzy powstającej na Ukrainie Brygady Pancernej im. Przecława Lanckorońskiego. Ofiarodawcy, którzy przekażą największe kwoty, otrzymają m.in. fotografie z autografami braci Kliczko, czy korki Krychowiaka.

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Dyrektor aukcji Bartosz Janowicz poinformował na wtorkowej konferencji, że z inicjatywą przeprowadzenia licytacji darów przekazanych przez sportowców strona ukraińska zwróciła się do Korporacji Akademickiej Arkonia, a przedstawiciele stowarzyszenie studenckiego poprosili o pomoc Warsaw Enterprise Institute (WEI).
“Ukraińcy milionami zostali pozbawieni dostępu do ciepła, do prądu, dachu nad głową, część z nich była zmuszona opuścić swoje domy(…). Można sobie wyobrazić jak dalece ciężej jest zwykłym żołnierzom na froncie, którzy w dużej mierze muszą polegać na tym, co otrzymali z zewnątrz” – zauważył Maciej Gutowski z Korporacji Akademickiej Arkonia.
Dlatego – jak dodał – zbierane są pieniądze na zakup sprzętu niezbędnego do przetrwania zimy.
Organizatorzy chcą też zachęcić innych sportowców polskich, ukraińskich, a także z innych krajów, by przekazywali na aukcję swoje trofea lub pamiątki sportowe. Na razie na aukcję trafiły przedmioty, które przekazali m.in. Witali i Wołodymir Kliczko, bokser Wasyl Łomaczenko, a także piłkarz Grzegorz Krychowiak.
W działania promujące aukcję zaangażowała się także Fundacja Kulskich, która od początku przekazuje m.in. pomoc medyczną na Ukrainę. “Z wielką radością przychylamy się do tej inicjatywy. Będziemy chcieli poinformować o niej naszych donatorów w Stanach Zjednoczonych” – powiedziała prezes Fundacji Kulskich Małgorzata Bogusz.(PAP)

REKLAMA

2097753696 views

REKLAMA

REKLAMA

2097753930 views

REKLAMA

REKLAMA

2099550322 views

REKLAMA

2097754073 views

REKLAMA

2097754174 views

REKLAMA

2097754284 views