0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaHerculesy z Powidza ewakuowały polską ambasadę w Bagdadzie

Herculesy z Powidza ewakuowały polską ambasadę w Bagdadzie

-

Lotnicy z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu ewakuowali personel i mienie polskiej ambasady w Iraku – poinformował w środę rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Artur Goławski.

Ewakuacji dokonały w ciągu trzech dni załogi dwóch samolotów C-130E Hercules z Powidza. Lotnicy wystartowali do misji tuż po północy z soboty na niedzielę, a skończyli misję w nocy z wtorku na środę. W tym czasie pokonali dwukrotnie tam i z powrotem trasę z Polski do Iraku. Herculesami latały te same załogi, a misje za każdym razem przebiegły bezpiecznie – podkreślił Goławski.

REKLAMA

Zadanie zostało wykonane w trybie pilnym, na wniosek Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

We wtorek MSZ powiadomiło, że w związku z niebezpieczną sytuacją w Iraku minister Radosław Sikorski zdecydował o czasowym zawieszeniu od 9 września do odwołania działalności ambasady RP w Bagdadzie. Bez zmian działa natomiast agencja konsularna w Irbilu na północy Iraku.

MSZ przypomniało, że w mocy pozostaje ostrzeżenie z sierpnia i ponownie zaapelowało do obywateli polskich o powstrzymanie się od wszelkich podroży do Iraku. (PAP)

 

Na zdjęciu: Ambasada polska w Bagdadzie fot.Mohammed Messara/EPA

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2126832462 views

REKLAMA

REKLAMA

2126832480 views

REKLAMA

REKLAMA

2128628800 views

REKLAMA

2126832490 views

REKLAMA

2126832494 views

REKLAMA

2126832498 views