REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Gowin dla "Sieci": Polska w tak dramatycznym kryzysie potrzebuje rządu większościowego

Gowin dla “Sieci”: Polska w tak dramatycznym kryzysie potrzebuje rządu większościowego

-

Polska w tak dramatycznym kryzysie potrzebuje rządu większościowego – mówi w rozmowie z tygodnikiem “Sieci” były wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin. Podkreśla, że zamierza namawiać opozycję do poparcia zmian w konstytucji, które przełożyłyby o dwa lata termin wyborów prezydenckich.

Portal wPolityce.pl zapowiada rozmowę z Jarosławem Gowinem, prezesem Porozumienia i byłym wicepremierem („Czeka nas z Kaczyńskim poważna rozmowa”), która ukaże się w nowym wydaniu tygodnika “Sieci”. Polityk mówi o planowanych wyborach prezydenckich. Gowin przyznaje – jak czytamy w opisie zapowiadającym rozmowę – że nie zamierza podważać sensu wyborów korespondencyjnych i nie mówi im kategorycznego “nie”.

REKLAMA

2147483647 clicks

“Nie mówię, ponieważ da się to wszystko przygotować w ciągu dwóch-trzech miesięcy, ale nie w ciągu kilku tygodni – zwłaszcza przy braku podstawy prawnej. Obaj wiemy, że ustawa wróci z Senatu na początku maja. Pozostanie nam zaledwie kilka dni” – mówi, cytowany przez portal, polityk. “Nie zgadzam się z utrzymaniem terminu 10 maja i stąd moja dymisja” – podkreśla.

Gowin uważa, że “Polska w tak dramatycznym kryzysie potrzebuje rządu większościowego”. “Gdybyśmy 6 kwietnia zagłosowali przeciwko tej ustawie, to zapewne jeszcze przed świętami mielibyśmy rząd mniejszościowy – na moment gigantycznego kryzysu epidemicznego i katastrofy gospodarczej nałożyłby się jeszcze kryzys polityczny” — stwierdza w rozmowie z tygodnikiem.

Gowin w wywiadzie dla “Sieci” zapowiada, że zamierza przekonywać polityków różnych opcji do poparcia projektu zmiany konstytucji, które zaproponowało Porozumienie, a co jest jednoznaczne z przełożeniem wyborów prezydenckich o dwa lata. “Sytuacja Polski, tak jak całego świata, jest dramatyczna. Każdy polityk musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w warunkach globalnej pandemii chce kierować się partykularnymi interesami, czy jednak potrafi się wznieść ponad nie i zbudować konsens konstytucyjny. Będę do końca namawiał do tego rozwiązania” – podkreśla. (PAP)

REKLAMA

2131702200 views

REKLAMA

REKLAMA

2131702215 views

REKLAMA

REKLAMA

2133498535 views

REKLAMA

2131702225 views

REKLAMA

2131702228 views

REKLAMA

2131702232 views