REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Gdańsk. Sąd przedłużył areszt dla zabójcy Pawła Adamowicza

Gdańsk. Sąd przedłużył areszt dla zabójcy Pawła Adamowicza

-

Areszt wobec Stefana W., podejrzanego o zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza, został przedłużony do 3 października br.

Jak powiedział w środę PAP Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, sąd zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza do 3 października br.

Stefan W. został zatrzymany na scenie bezpośrednio po morderstwie Adamowicza. Mężczyzna kilkukrotnie pchnął nożem prezydenta Gdańska podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywał się 13 stycznia 2019 r. na Targu Węglowym.

REKLAMA

Samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł.

Stefan W. usłyszał zarzuty zabójstwa, ale prokuratura nie skierowała w tej sprawie aktu oskarżenia do sądu, bo czeka na opinię biegłych psychiatrów ws. poczytalności podejrzanego.

W ostatnich dniach zespół biegłych poprosił o wydłużenie czasu na przygotowanie opinii, bo konieczne będzie badanie psychologiczne podejrzanego o zabójstwo.

W związku z kolejnym badaniem biegli przygotowujący opinię na temat poczytalności Stefana W. złożyli wniosek o wydłużenie czasu na przygotowanie opinii do końca lipca br.

Śledztwo ws. zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zostało przedłużone do 13 października br. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks