REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Fundacja "Szarik" dostała od ABW walizkę pozostawioną we "Wprost"

Fundacja “Szarik” dostała od ABW walizkę pozostawioną we “Wprost”

-

Walizkę, którą funkcjonariusze ABW zostawili w redakcji “Wprost”, otrzymała we wtorek od Agencji Fundacja “Szarik” zajmująca się pomocą osobom z zespołem stresu pourazowego. Fundacja chce ją zlicytować, a pieniądze przeznaczyć na dogoterapię.

fot.Narenda Shrestha/EPA
fot.Narenda Shrestha/EPA

REKLAMA

Fundacja “Szarik” pomaga polskim żołnierzom powracającym z misji zagranicznych oraz innym pracownikom służb mundurowych w leczeniu zespołu stresu pourazowego. Psychologowie do pracy z leczonymi wykorzystują dogoterapię.

“Nie chcemy zachować walizki jako pamiątki, czy eksponatu w naszej fundacji. Chcemy ją zlicytować i za uzyskane pieniądze pomagać kolejnym osobom” – powiedział PAP Jacek Zawadzki z fundacji. “Decyzja o tym, w jaki sposób przeprowadzimy licytację zapadnie w najbliższym czasie. Jesteśmy w tej sprawie otwarci na współpracę z mediami” – zaznaczył.

Dyrektor biura badań kryminalnych ABW Dariusz Laskowski, który przekazał walizkę, powiedział, że jest ona standardowo wyposażona w sprzęt i materiały wykorzystywane przy zabezpieczaniu dowodów w sprawie.

Chodzi o walizkę pozostawioną po działaniach prokuratury i ABW we “Wprost” 18 czerwca. Po ujawnieniu przez tygodnik nielegalnie podsłuchanych rozmów prokuratura wystąpiła o wydanie nagrań. Gdy redakcja odmówiła, zarządzono przeszukanie w gabinecie naczelnego, podczas którego próbowano mu odebrać nośnik nagrań. Nie udało się to, prokuratura i funkcjonariusze ABW przerwali czynności i opuścili redakcję. W zamieszaniu funkcjonariusze Agencji pozostawili walizkę z materiałami do zabezpieczania dowodów. Dziennikarze przekazali ją do kancelarii premiera, skąd odebrała ją ABW. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks