REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaDworczyk: sytuacja bardzo poważna

Dworczyk: sytuacja bardzo poważna

-

 

Obecnie nie można odpowiedzialnie podać, do kiedy będą obowiązywać obostrzenia związane z pandemią koronawirusa; nie można rozluźnić tej dyscypliny, bo sytuacja jest wciąż bardzo poważna i może się z dnia na dzień zmienić – powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk
Dworczyk był pytany w TVPInfo jak długo utrzymane zostaną obostrzenia dotyczące życia społecznego i funkcjonowania gospodarki wprowadzone przez rząd.
Minister zaznaczył, że pandemia będzie miała na pewno bardzo negatywne skutki dla światowej gospodarki i uderzy także w polską gospodarkę. Jak dodał, wiadomo już dziś, że “sytuacja jest bardzo poważna, wskaźniki gospodarcze są bardzo złe i na pewno wszyscy poczują najbliższych tygodniach i miesiącach skutki gospodarcze wywołane przez pandemię”.
Jak podkreślił odpowiedzialne podanie, do kiedy będą trwały dotychczasowe obostrzenia, jest obecnie niemożliwe. “Oczywiście chcielibyśmy, aby społeczeństwo, gospodarka zaczęły się na nowo otwierać i wracać do normalności, ale elastycznie musimy się dostosowywać do rozwoju sytuacji” – powiedział szef KPRM.
Dworczyk zaznaczył, że minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił niedawno, że “po Świętach Wielkanocnych to będzie czas, kiedy będzie można robić pierwsze podsumowania i oceniać czy wprowadzone rozwiązania zdały egzamin, czy powstrzymały dynamikę wzrostu zachorowań, czy linia wskazująca na liczbę chorych trochę się wypłaszcza”. “Wtedy ewentualnie będzie można podjąć decyzje o pewnym poluzowaniu różnych rygorów, czy też sytuacja będzie trudna i trzeba będzie podejmować inne decyzje” – dodał minister.
Zaznaczył, że dynamika zachorowań w Polsce w porównaniu z Włochami, Francją i Hiszpanią wypada pozytywnie dla naszego kraju. “Ale nie można z hurraoptymizmem podchodzić do tej sytuacji, bo z dnia na dzień może się ona zmieniać; może się zmieniać na lepsze, ale może też ulec znacznemu pogorszeniu” – oświadczył Dworczyk.
Jak stwierdził, “ta mniejsza dynamika zachorowań jest spowodowana rozwiązaniami, które zostały przyjęte przez rząd i samodyscypliną Polaków, którzy przestrzegają tych rozwiązań”. “Ale nie możemy się cieszyć albo rozluźniać tej dyscypliny, bo cały czas sytuacja jest bardzo poważna i może się z dnia na dzień zmienić” – podkreślił Dworczyk. Dodał, że “w tej chwili musimy się skupić na przestrzeganiu wprowadzonych przepisów i oczywiście wspierać służby medyczne i te wszystkie służby, które są co dzień na pierwszej linii walki z epidemią”.
(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

2107785004 views

REKLAMA

REKLAMA

2107785236 views

REKLAMA

2109581627 views

REKLAMA

2107785377 views

REKLAMA

2107785476 views

REKLAMA

2107785584 views