REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaDworczyk: nie ma obawy, że zabraknie miejsc dla chorych na Covid-19

Dworczyk: nie ma obawy, że zabraknie miejsc dla chorych na Covid-19

-

Nie ma obawy, że w szpitalach zabraknie miejsc dla chorych na Covid-19 – zapewnił w sobotę szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Przekazał też, że przygotowane zostało nowe rozporządzenie z obostrzeniami dla wszystkich rodzajów powiatów – zielonych, żółtych i czerwonych.

Szef Kancelarii Premiera mówił w RMF FM, że w ostatnim tygodniu liczba łóżek przeznaczonych dla osób chorych na Covid-19 została zwiększona o blisko 2 tys. i w tej chwili jest 9 tys. łóżek. Zaznaczył, że zajętych z tego jest bardzo niewielka liczba.

REKLAMA

Dworczyk wskazał również, że spośród 838 łóżek z respiratorami dla chorych na Covid-19, zajętych jest 170 łóżek. „Mamy duże zapasy, a w ogóle w kraju mamy 11 tys. respiratorów, możemy też zwiększać liczbę łóżek. Sytuacja naprawdę jest pod kontrolą” – zapewnił.

„Może się zdarzyć, oczywiście, tak, że w jednym czy drugim szpitalu zaczyna brakować miejsc, ale dlatego zwiększaliśmy w ramach województw liczbę miejsc dla chorych na Covid. Gdyby zaszła taka sytuacja, że w szpitalu danym nie ma miejsca, zawsze można przewieźć osobę chorą czy potrzebującą do innego szpitala, w którym takie miejsca są już zabezpieczone” – podkreślił.

„Nie ma takiej obawy, że zabraknie miejsc dla chorych na Covid-19” – zapewnił Dworczyk.

Przekazał, że rząd nie rozważa lockdownu. „Zmieniliśmy strategię działania. Podchodzimy w tej chwili do warunków funkcjonowania i do działań regionalnie. Polska jest podzielona na powiaty, które są oznaczone kolorami zielonym, żółtym, czerwony” – przypominał Dworczyk.

Jak poinformował, przygotowane zostało nowe rozporządzenie z obostrzeniami dla powiatów każdego rodzaju – zielonych, żółtych i czerwonych; teraz rozporządzenia ma trafić do konsultacji. „Pewnie w perspektywie tygodnia będziemy kolejne obostrzenia wprowadzali” – dodał.

Dworczyk zwracał uwagę, że nie da się dziś zatamować rozwoju wirusa. „Dzisiaj walczymy w tych miejscach z pandemią, gdzie jest najwięcej zachorowań. Stąd właśnie zmiana strategii” – mówił.(PAP)

REKLAMA

2097007606 views

REKLAMA

REKLAMA

2097007839 views

REKLAMA

REKLAMA

2098804233 views

REKLAMA

2097007986 views

REKLAMA

2097008087 views

REKLAMA

2097008198 views