REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaDuda o debacie: chcę interakcji z Komorowskim i wymiany poglądów

Duda o debacie: chcę interakcji z Komorowskim i wymiany poglądów

-

Andrzej Duda fot.Bartlomiej Zborowski/EPA
Andrzej Duda fot.Bartlomiej Zborowski/EPA

Kandydat PiS w wyborach prezydenckich Andrzej Duda uważa, że w telewizyjnych debatach z Bronisławem Komorowskim powinna być możliwość interakcji pomiędzy kandydatami i wymiany poglądów. Zadeklarował też, że zgadza się na debatę z Komorowskim, którą chce zorganizować Paweł Kukiz.

„Chciałbym (w debacie) porozmawiać z prezydentem Komorowskim przede wszystkim o tym, jak powinien być wykonywany urząd prezydenta Rzeczypospolitej. Prezydent jest wybierany przez naród, więc porozmawiajmy o tym, jaka jest jego rola i jak w związku z tym powinien się zachowywać prezydent – jako najwyższy przedstawiciel Polski” – powiedział Duda w środę na konferencji prasowej w Piastowie, pytany o oczekiwania przed telewizyjnymi debatami z Komorowskim.

REKLAMA

Jak ocenił, w trakcie debat telewizyjnych dziennikarze powinni mieć możliwość zadawania pytań, ale – przekonywał – powinna być także możliwość interakcji pomiędzy kandydatami i wymiany poglądów. „To jest element, który w debacie 1:1 powinien mieć miejsce” – podkreślił kandydat PiS.

Duda zadeklarował też, że zgadza się na debatę z Komorowskim, którą miałby zorganizować Paweł Kukiz. „Tak, jestem gotowy na taką debatę, to tylko kwestia ustalenia warunków, jestem otwarty na debatę, także pod auspicjami Pawła Kukiza i jego politycznego środowiska. To jest liczące się środowisko, jak pokazały wyniki I tury wyborów, dlatego choćby szacunek wobec Kukiza i jego wyborców, wymaga żeby być otwartym na debatę” – zaznaczył.

Kukiz zaproponował poprowadzenie przed II turą debaty między dwoma kandydatami na prezydenta – Komorowskim i Dudą. Prezydent nazwał tę propozycję „niejasną i co najmniej dziwną”; zapewnił jednocześnie, że chętnie zaprosi Kukiza do Pałacu Prezydenckiego.

Duda przypomniał, że wielokrotnie mówił o prezydenturze otwartej na duże grupy społeczne, dlatego gdyby nie zgodził się na debatę, sam by sobie zaprzeczył.

Pytany o sytuację, w której inny kandydat w wyborach prezydenckich zaproponowałby zorganizowanie debaty, to czy przyjąłby taką propozycję, Duda powiedział: „Pojawiło się zaproszenie, ja je przyjąłem, zostało wystosowane przez człowieka reprezentującego środowisko ponad 20 proc. wyborców w I turze wyborów, to kilka milionów ludzi, to reprezentatywna grupa społeczna. Chyba sobie państwo nie wyobrażacie, że w terminie do wyborów odbędzie się w naszym kraju 50 debat i w każdych z nich wezmą udział dwaj konkurenci na urząd prezydenta. Tego się nie da zrealizować od strony technicznej” – dodał.

Cały czas trwają ustalenia dotyczące debat. Sztaby obu kandydatów otrzymały propozycję debat przed II turą od kilku stacji telewizyjnych i radiowych. W grę wchodzą debaty 17 maja w TVP, 19 maja w Polsacie i 21 maja w TVN24. Zaproszenie wystosowała też telewizja Trwam. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2093082416 views

REKLAMA

2093082704 views

REKLAMA

2094879155 views

REKLAMA

2093082956 views

REKLAMA

2093083094 views

REKLAMA

2093083236 views