REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaDebata Kopacz-Szydło 19 października o godz. 20.00 (13.00 w Chicago)

Debata Kopacz-Szydło 19 października o godz. 20.00 (13.00 w Chicago)

-

Ewa Kopacz (z lewej) i Beata Szydło fot.EPA/Facebook
Ewa Kopacz (z lewej) i Beata Szydło fot.EPA/Facebook

Telewizyjna debata przedwyborcza między premier Ewą Kopacz a wiceprezes PiS Beatą Szydło odbędzie się w poniedziałek 19 października o godz. 20.00 (13.00 w Chicago) – poinformowała PAP TVP oraz przedstawiciel sztabu PiS. Debatę pokażą: TVP1, TVP Info, TVN24 oraz Polsat News.

Przedstawiciele sztabów PiS i PO we wtorek ponad pięć godzin rozmawiali nt. szczegółów debaty, która wstępnie miała się odbyć w niedzielę 18 października.

REKLAMA

Debatę ma poprowadzić troje dziennikarzy: Piotr Kraśko (TVP), Justyna Pochanke (TVN24) i Jarosław Gugała (Polsat News). Jak poinformował PAP Karczewski, w debacie przewidziana jest możliwość interakcji, czyli zadawania pytań i odnoszenia się do wypowiedzi; przewidziana jest też swobodna, dwuminutowa wypowiedź na zakończenie.

Dyskusja ma być podzielona – jak poinformował Karczewski – na trzy bloki tematyczne: sprawy gospodarcze i społeczne, polityka zagraniczna i obronność oraz ustrój państwa i polityka.

„Będą po trzy pytania dziennikarzy, do jednej i drugiej pani. Ustaliliśmy, że będą bardzo precyzyjnie, w podobny sposób zadawane przez dziennikarzy. Po każdym bloku będzie jedno pytanie z jednej i z drugiej strony. Na pytanie będzie 30 sekund, 60 sekund na odpowiedź i 30 sekund na ripostę. Riposta na ripostę to kolejne 30 sekund” – poinformował Karczewski.

„Przewidziana jest formuła debaty +na stojąco+. Prezes Beata Szydło będzie stała po lewej stronie, pani Ewa Kopacz po prawej” – dodał Karczewski.

„Myślę, że debata to będzie wydarzenie bardzo interesujące i otwierające Polakom oczy na to, kto powinien rządzić w Polsce po 25 października” – podkreślił. Debata – jak mówił – pozwoli poznać programy obu partii, ale też pokaże charakter i predyspozycje obu pań.

Zadowolony z wtorkowych ustaleń jest szef sztabu PO Marcin Kierwiński. „Dobrze, że dojdzie do debaty między Platformą i PiS-em. Oczywiście możemy ubolewać, że pan prezes Jarosław Kaczyński nie zdecydował się stanąć do tej debaty, ale pani premier cały czas podkreślała, że jest gotowa debatować także ze wskazaną przez niego osobą” – powiedział Kierwiński.

Podkreślił przy tym, że Platforma podchodzi do telewizyjnego starcia z wiceszefową PiS „w pełni zmobilizowana”. „Pani premier Ewa Kopacz jest politykiem bardzo doświadczonym, pełniącym najważniejsze funkcje w państwie, więc to daje jej taką szerszą wiedzę na temat tego, jak ma wyglądać Polska po wyborach 25 października” – ocenił.

Centrum informacji TVP poinformowało, że 19 października o godz. 20 „w wyniku wcześniejszych konsultacji, w TVP1, TVP INFO, TVN24 i Polsat News odbędzie się specjalny program publicystyczny pt. +Beata Szydło – Ewa Kopacz. Rozmowa o Polsce+”. „Idea tego programu jest efektem porozumienia trzech stacji telewizyjnych z komitetami wyborczymi PiS i PO” – podkreślono.

Wcześniej trzy największe ogólnopolskie telewizje zaproponowały sztabom PO i PiS, by debata odbyła się w niedzielę, 18 października, jednak we wtorek przedstawiciele obu ugrupowań uzgodnili nowy termin – dzień później.

20 października zaplanowana jest z kolei debata telewizyjna, w której mają wziąć udział reprezentanci ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych, których kandydaci startują w wyborach 25 października. Z deklaracji przedstawicieli poszczególnych komitetów wynika, że w przedwyborczym starciu telewizyjnym mają wziąć udział m.in. prezes PSL Janusz Piechociński, liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, liderzy: Nowoczesnej Ryszard Petru, Partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke, Komitetu Kukiz’15 Paweł Kukiz oraz Adrian Zandberg z Partii Razem.

PO nie będzie reprezentować premier Ewa Kopacz. Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł w PO wynika, że Platforma bierze pod uwagę m.in. wicepremiera, szefa MON Tomasza Siemoniaka, szefa MSZ Grzegorza Schetynę, ministra ds. europejskich Rafała Trzaskowskiego i rzeczniczkę sztabu PO Joannę Muchę.

Swojego kandydata do tej debaty nie wskazał jeszcze PiS.

To wyborcze starcie również pokażą wspólnie: TVP, TVN i Polsat. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2105154636 views

REKLAMA

2105154869 views

REKLAMA

2106951261 views

REKLAMA

2105155012 views

REKLAMA

2105155112 views

REKLAMA

2105155221 views