REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaD. Tusk: przykre, że tyle lat po upadku komunizmu, kwestie takie, jak...

D. Tusk: przykre, że tyle lat po upadku komunizmu, kwestie takie, jak prawa kobiet i demokracja stały się punktami sporu

-

Przykro mi, że tyle lat po upadku komunizmu w Polsce, kwestie takie, jak prawa kobiet, prawa mniejszości, demokracja, uczciwe wybory stały się znowu najważniejszymi punktami sporu w Polsce – mówił w środę lider PO Donald Tusk, podczas spotkania z młodzieżą w Lesznie (woj. wielkopolskie).

Lider PO na spotkaniu w Lesznie przekonywał młodych ludzi, by oczekiwali od wszystkich polityków oferty „maksymalnego pola wolności i swobody”.

REKLAMA

„Moim zdaniem młodzi ludzie przede wszystkim mają takie poczucie, że swoje życie najlepiej urządzą sobie sami i żeby władza za bardzo nie przeszkadzała, nie ingerowała, szczególnie, jeśli chodzi o sferę życia prywatnego” – powiedział Tusk.

Jak dodał, wolność i niezależność znowu stały się jednymi „z pierwszych potrzeb”. „Mi jest przykro, że tyle lat po upadku komunizmu w Polsce, nagle takie kwestie, jak prawa kobiet, prawa mniejszości, demokracja, równe, wolne, uczciwe wybory stały się znowu najważniejszymi punktami sporu w Polsce. Coś, co wydawało się, że jeszcze 10-15 lat temu (…) mamy za sobą” – powiedział Tusk.

Zaznaczył, że to nie tylko polska przypadłość. „Potężnieje ten spór fundamentalny o to, czy będziemy społeczeństwami otwartymi, gdzie ludzie szanują siebie nawzajem, gdzie większość nie wyciąga tego fałszywego wniosku, że jak jest ich więcej, to może z mniejszością robić to, co jej się żywnie podoba i że w demokracji nie może być tak, że jak ktoś wygrywa wybory demokratyczne, to korzystając z władzy niszczy oponentów, czy opozycję” – podkreślał lider PO.

Jak mówił, „kultura w polityce odgrywa rolę tego regulatora”, by „silniejszy nie atakował słabszego”.

„Dzisiaj mamy w Polsce władzę, która jest gotowa występować przeciwko prawom kobiet. Wracam do tego z uporem maniaka, bo dla mnie jest to coś niebywałego. To jest dla mnie taki najczarniejszy znak tej negatywnej zmiany, że mamy u władzy ludzi, którzy uważają, że kobieta ma mniejsze prawa niż mężczyzna” – stwierdził Tusk.

„Ostatnio widziałem nawet w internecie dyskusję polityków Konfederacji i prawicy z udziałem nawet parlamentarzystów i oni dyskutowali o tym, że kobieta jest częścią dobytku i że właściwie lepiej by było wrócić do tej pięknej tradycji, kiedy kobietę można było bić. I ci ludzie kandydują w tych wyborach do parlamentu. Ci ludzie ubiegają się o władze w Polsce” – podkreślił lider PO.(PAP)

Autorki: Karolina Kropiwiec, Anna Jowsa

REKLAMA

2093150969 views

REKLAMA

2093151253 views

REKLAMA

2094947703 views

REKLAMA

2093151504 views

REKLAMA

2093151642 views

REKLAMA

2093151783 views