REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaCzaputowicz: wizyta prezydenta w Białym Domu - być może we wrześniu

Czaputowicz: wizyta prezydenta w Białym Domu – być może we wrześniu

-

Szef MSZ Jacek Czaputowicz powiedział we wtorek, że może dojść do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. “Zaproszenie jest otwarte” – dodał. Jego zdaniem taka wizyta może odbyć się we wrześniu lub w innym terminie.

Minister pytany w rozmowie z TVN, czy dojdzie do wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, odparł: “myślę, że dojdzie, tak, bo zaproszenie jest otwarte”.

REKLAMA

Czaputowicz zaznaczył, że jest to kwestia ustalenia terminu i dopasowania kalendarzy prezydenta RP i prezydenta USA Donalda Trumpa. “Zobaczymy, być może we wrześniu, a może w innym terminie” – powiedział.

“W każdym razie zostałem zapewniony, że Stany Zjednoczone są zainteresowane tą wizytą i będzie ona zrealizowana” – dodał szef MSZ.

W sobotę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński poinformował, że spotkanie prezydentów Polski i USA możliwe jest jeszcze w tym roku. “W jednym z ostatnich listów (…) prezydenta Trumpa do prezydenta Dudy padły takie zdania, gdzie prezydent Trump wyraża nadzieję, że dojdzie do spotkania jeszcze w tym roku” – mówił prezydencki rzecznik.

Nadzieję, że jeszcze w tym roku dojdzie do spotkania z Trumpem w piątkowym wywiadzie dla radia RMF wyraził sam prezydent Duda. Dopytywany, czy amerykański przywódca przyjmie polskiego prezydenta z okazji 100-lecia niepodległości, odparł: “zakładam, że tak”. Polski prezydent przypomniał też, że zwrócił się do Trumpa by w miarę możliwości wziął udział w tegorocznym szczycie Trójmorza.

Przed południem we wtorek prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wrócili do kraju z wizyty w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent przebywał w Stanach Zjednoczonych z pięciodniową wizytą. W jej trakcie poprowadził debatę wysokiego szczebla w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, w związku z objęciem przez nasz kraj przewodnictwa w tym gremium; w Millennium Park w Chicago para prezydencka spotkała się z przedstawicielami Polonii mieszkającymi w USA.(PAP)

fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2127214045 views

REKLAMA

REKLAMA

2127214061 views

REKLAMA

REKLAMA

2129010381 views

REKLAMA

2127214071 views

REKLAMA

2127214075 views

REKLAMA

2127214079 views