REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaCzabański: RMN odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP

Czabański: RMN odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP

-

Jacek Kurski (w środku) fot.Jacek Turski/EPA
Jacek Kurski (w środku) fot.Jacek Turski/EPA

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej – powiedział we wtorek dziennikarzom przewodniczący RMN Krzysztof Czabański. Jak dodał, konkurs na nowego szefa TVP powinien być rozstrzygnięty do połowy października.

„To jest pierwsza uchwała Rady Mediów Narodowych. Druga ogłasza decyzję o konkursie na prezesa Telewizji Polskiej. Konkurs zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty nie później niż do połowy października tego roku. W tej chwili po przerwie Rada będzie obradować nad powołaniem prezesa Telewizji na okres tymczasowy, do rozstrzygnięcia konkursu” – powiedział dziennikarzom Czabański podczas przerwy w posiedzeniu RMN, na którym władze poszczególnych spółek mediów publicznych prezentowały ich sytuację.

REKLAMA

„Są dwie propozycje (kandydatów na tymczasowego szefa TVP – PAP) złożone w tej sprawie. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych 2-3 godzin” – dodał.

Inny członek RMN Juliusz Braun powiedział dziennikarzom, że Jacka Kurskiego odwołano na wniosek Joanny Lichockiej, która negatywnie ocenia jego działania. Dodał, że nastąpiło to po wysłuchaniu informacji Jacka Kurskiego o sytuacji w TVP.

„Wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja w Telewizji” – dodał Braun. Jak powiedział, za odwołaniem Kurskiego głosowało czterech członków Rady (on sam, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka oraz Krzysztof Czabański), a od głosu wstrzymał się Grzegorz Podżorny (członek RMN zgłoszony przez Kukiz’15). (PAP)

REKLAMA

2107728255 views

REKLAMA

REKLAMA

2107728487 views

REKLAMA

2109524878 views

REKLAMA

2107728628 views

REKLAMA

2107728727 views

REKLAMA

2107728835 views