REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska CBOS: PiS - 37 proc., PO - 19 proc., Kukiz'15 - 9...

CBOS: PiS – 37 proc., PO – 19 proc., Kukiz’15 – 9 proc., Nowoczesna – 8 proc.

-

fot.Leszek Szymański/EPA
fot.Leszek Szymański/EPA

37 proc. spośród deklarujących udział w wyborach parlamentarnych zagłosowałoby na PiS, 19 proc. na PO, 9 proc. na Kukiz’15, a 8 proc. na Nowoczesną – wynika z najnowszego, marcowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłoby też PSL (5 proc.)

REKLAMA

Największą zmianę w notowaniach w porównaniu do poprzedniego miesiąca odnotowało Prawo i Sprawiedliwość, które straciło 3 punkty proc.

Ponadto, w porównaniu z wynikami lutowego badania, wzrosło poparcie dla PO i PSL (po 2 punkty proc.). Wzrost poparcia wynoszący 1 punkt proc. odnotował ruch Kukiz’15. Po 1 punkcie proc. straciła zarówno Nowoczesna, jak i SLD.

Pozostałe ujęte w sondażu CBOS ugrupowania nie przekroczyłyby pięcioprocentowego progu wyborczego – 4 proc. poparcia otrzymałoby SLD, a Partia Razem i Partia Wolność (KORWiN) dostałyby, tak jak w sondażu z ubiegłego miesiąca, po 2 proc.

Odsetek badanych, którzy nie mieli sprecyzowanych preferencji partyjnych (12 proc.), nie zmienił się w stosunku do sondażu z ubiegłego miesiąca.

Udział w wyborach zadeklarowało w styczniu 68 proc. uprawnionych do głosowania badanych, 18 proc. nie zamierza głosować, zaś 14 proc. zastanawia się, czy wzięłoby udział w wyborach.

CBOS przeprowadził sondaż 2–9 marca 2017 roku, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo, na liczącej 1020 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks