REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaBłaszczak: nie ma sygnałów o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce

Błaszczak: nie ma sygnałów o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce

-

Mariusz Błaszczak fot.Olivier Hoslet/EPA
Mariusz Błaszczak fot.Olivier Hoslet/EPA

MSWiA nie ma sygnałów ze strony służb o zagrożeniu terrorystycznym, ale oczywiście monitorujemy sytuację – oświadczył w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak komentując zamachy terrorystyczne na lotnisku w Stambule, w których zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych.

REKLAMA

“Nie mam żadnych sygnałów ze strony służb o zagrożeniu terrorystycznym, ale oczywiście monitorujemy sytuację (…) W Polsce na lotniskach już są wzmożone kontrole i to nie jest następstwo tych tragicznych wydarzeń z Turcji” – powiedział dziennikarzom Błaszczak, pytany o kwestie bezpieczeństwa na polskich lotniskach.

Minister spraw wewnętrznych i administracji przypomniał, że w związku ze szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży, w poniedziałek 4 lipca zostaną przywrócone tymczasowe kontrole na polskich granicach wewnętrznych.

Szef MSWiA podkreślił, że służby są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa, które – jak zapewnił – jest priorytetem rządu. “W związku z tym nie zaniedbamy, nie zlekceważymy żadnych sygnałów, które do nas napływają” – powiedział.

“Trzeba pamiętać o różnicy, jaka jest między Polską a Turcją, która jest krajem sąsiadującym z państwami objętymi wojną. Pamiętajmy także o tym, że wcześniejsze zamachy terrorystyczne na zachodzie Europy były przeprowadzane z udziałem ludzi, którzy urodzili się na zachodzie Europy, którzy wyjechali następnie na Bliski Wschód, którzy byli przeszkoleni do tego, aby podejmować takie działania terrorystyczne” – powiedział Błaszczak.

“W Polsce takiego problemu nie mamy. W Polsce nie ma dzielnic, do których nie zapuszcza się policja, w których panuje inny niż polski porządek prawny” – dodał minister.

Jego zdaniem podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawa antyterrorystyczna daje służbom narzędzia do skutecznego zadbania o bezpieczeństwo Polaków. “To, co się dzieje na świecie, niewątpliwie utwierdza nas w przekonaniu, że należało uchwalić ustawę antyterrorystyczną, bo ona daje narzędzia do pracy służbom” – powiedział Błaszczak.

Minister przypomniał, że po zamachach terrorystycznych w Brukseli podjął decyzję o zwiększeniu liczby patroli m.in. na dworcach kolejowych i w pobliżu lotnisk. “Utrzymujemy taką szczególną troskę o bezpieczeństwo wokół miejsc, w których porusza się bardzo wiele osób” – powiedział szef MSWiA.

We wtorkowym zamachu na lotnisku Ataturka w Stambule zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych – poinformowało w środę biuro gubernatora Stambułu. (PAP)

REKLAMA

2119243641 views

REKLAMA

2119243734 views

REKLAMA

REKLAMA

2121040087 views

REKLAMA

2119243801 views

REKLAMA

2119243857 views

REKLAMA

2119243899 views