REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaBiałystok. W piątek ulicami miasta przejdzie VII Marsz Niepodległości

Białystok. W piątek ulicami miasta przejdzie VII Marsz Niepodległości

-

fot.Jakub Kamiński/EPA

Ulicami Białegostoku przejdzie w piątek wieczorem, organizowany po raz siódmy, Marsz Niepodległości. To wspólna inicjatywa środowisk prawicowych, konserwatywnych, katolickich i narodowych. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem: “Boże coś Polskę…”.

REKLAMA

Marsz Niepodległości w Białymstoku organizowany jest od siedmiu lat, odbywa się w przeddzień głównych obchodów Święta Niepodległości.

W tym roku jego trasa będzie zmieniona. Marsz rozpocznie się w tradycyjnym miejscu, czyli przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, po czym przejdzie ulicami: Suraską, Liniarskiego, Lipową i formalnie zakończy się przy Placu Niepodległości im. Romana Dmowskiego.

“Chcemy tą nową trasą wpisać się w koncepcję Traktu Niepodległości, spod pomnika Józefa Piłsudskiego, jednego z ojców niepodległości, do placu im. Romana Dmowskiego, gdzie – mamy nadzieję – stanie pomnik Romana Dmowskiego” – powiedział we wtorek dziennikarzom Marcin Zabłudowski z Młodzieży Wszechpolskiej.

Przemysław Klimek z Podlaskiego Instytutu Rzeczpospolitej Suwerennej dodał, że trasa krótsza, niż wcześniej (marsz kończył się na cmentarzu wojskowym przy ul. 11 Listopada – PAP) ma też znaczenie ze względu na udział osób starszych.

Hasło tegorocznego marszu “Boże coś Polskę…”, ma nawiązywać do życia w zgodzie i pojednaniu tak, jak dzieje się to od wieków na terenie wielokulturowego Podlasia – argumentował Zabłudowski.

“Ma to również zachęcić uczestników do pewnej refleksji, w kontekście trudnych geopolitycznie, politycznie czasach. Uważamy, że oddanie się Bogu, wartościom chrześcijańskim jest bardzo ważne(…), bo niepodległość nie jest dana raz na zawsze” – dodał.

Organizatorzy marszu zapraszają do udziału w nim wszystkich, którzy – jak mówił dziennikarzom prezes okręgu podlaskiego Młodzieży Wszechpolskiej Szymon Popławski – “chcą wspólnie świętować niepodległość w duchu patriotycznym, w duchu narodowym”.(PAP)

REKLAMA

2116472062 views

REKLAMA

REKLAMA

2116472265 views

REKLAMA

2118268640 views

REKLAMA

2116472381 views

REKLAMA

2116472468 views

REKLAMA

2116472562 views