REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaBoże NarodzenieBiałystok. Niektórzy mieszkańcy wymienili sztuczne choinki na żywe

Białystok. Niektórzy mieszkańcy wymienili sztuczne choinki na żywe

-

Sto żywych choinek w doniczkach przygotowanych przez władze Białystoku odebrali w piątek białostoczanie, którzy przynieśli ze sobą stare plastikowe drzewka. Zaplanowana na kilka godzin akcja, trwała około godziny.

Była to druga odsłona proekologicznej akcji miejskiej “Akcja choinka”; każdy, kto miał sztuczną choinkę, mógł przyjść i wymienić ją na żywe świąteczne drzewko w doniczce. Miasto chciało w ten sposób propagować ekologiczne postawy wśród mieszkańców.

REKLAMA

Akcja odbyła się na Rynku Kościuszki w centrum Białegostoku. Jeszcze przed jej rozpoczęciem, podobnie jak w ubiegłym roku, mieszkańcy ustawiali się w długiej kolejce ze sztucznymi choinkami.

Miasto przygotowało sto żywych świerków. Każdy, kto przyniósł sztuczną choinkę, wrzucał ją do kosza i w zamian otrzymywał talon na odbiór żywej.

“Mam nadzieję, że przydadzą się nie tylko, by ozdobić państwa domy z okazji świąt Bożego Narodzenia, ale także, że później ci, którzy będą mieli taką możliwość, zasadzą je, bo są one w doniczkach, w swoich ogródkach, przed swoimi domami po to, by nasze miasto było jeszcze bardziej zielone” – mówił do zebranych mieszkańców wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki. Złożył też wszystkim świąteczne życzenia.

Zaplanowana na cztery godziny akcja, ze względu na duże zainteresowanie, trwała około godziny.

Sztuczne choinki przyniesione przez mieszkańców trafią do miejskiej spółki “Lech”, która zajmuje się utylizacją śmieci. Jak podkreśla miasto, elementy nadające się do recyklingu zostaną ponownie wykorzystane.(PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

REKLAMA

2116419237 views

REKLAMA

REKLAMA

2116419446 views

REKLAMA

REKLAMA

2118215822 views

REKLAMA

2116419563 views

REKLAMA

2116419650 views

REKLAMA

2116419744 views