REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaBiały Dom: Sullivan rozmawiał ze Szczerskim i Solochem

Biały Dom: Sullivan rozmawiał ze Szczerskim i Solochem

-

Obronność, energetyka oraz polityka wobec Chin i Rosji – to niektóre tematy poruszone według komunikatu Białego Domu w rozmowie doradcy prezydenta USA Jake’a Sullivana z szefem BBN Pawłem Solochem i sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztofem Szczerskim.

Soloch i Szczerski rozmawiali w środę telefonicznie z doradcą prezydenta USA Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego Jake’iem Sullivanem.

REKLAMA

Jak głosi komunikat Białego Domu w rozmowie Sullivan „podkreślił zainteresowanie administracji Joe Bidena umocnieniem stosunków dwustronnych, wyrażając wdzięczność za ścisłą współpracę Polski ze Stanami Zjednoczonymi w kwestiach obronnych i za jej wysiłki na rzecz promowania bezpieczeństwa energetycznego w Europie Środkowej”.

Zgodnie z dokumentem strony „zgodziły się współpracować przy wyzwaniach, w tym pandemii Covid-19, odbudowie światowej gospodarki oraz w kwestii zmian klimatycznych”. Poruszona została także kwestia współpracy „w priorytetach polityki zagranicznej obu stron, w tym wobec Rosji i Chin”. 

Sullivan – jak informuje Biały Dom – zapewnił swoich polskich rozmówców o „zaangażowaniu administracji Bidena we wspieranie demokratycznych instytucji, praworządności i praw człowieka”. 

Sullivan objął stanowisko doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego 20 stycznia. Powierzenie mu tej funkcji Joe Biden zapowiadał w listopadzie ubiegłego roku.

Wcześniej Sullivan był doradcą Bidena jako wiceprezydenta w administracji Baracka Obamy. Doradzał też Hillary Clinton w jej kampanii prezydenckiej w 2016 roku. Był również doradcą rządu USA w negocjacjach nuklearnych z Iranem. 

Sullivan był także wykładowcą, m. in. w Szkole Prawa Uniwersytetu Yale i na uniwersytecie stanu New Hampshire. (PAP)

REKLAMA

2107138239 views

REKLAMA

REKLAMA

2107138471 views

REKLAMA

2108934862 views

REKLAMA

2107138611 views

REKLAMA

2107138710 views

REKLAMA

2107138818 views