REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaBarbara Halska otrzymała tytuł "Nauczyciela Roku"

Barbara Halska otrzymała tytuł „Nauczyciela Roku”

-

Barbara Halska – nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku technik informatyk z Jastrzębia-Zdroju – została „Nauczycielem Roku 2014” w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli, cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie.

REKLAMA

„To państwo pozwalacie uczniom kreować przyszłość, pozwalacie odnosić im sukcesy. A sukces naszych uczniów to sukces nas wszystkich, to sukces całego społeczeństwa. (…) Pokazujecie nowe trendy, pokazujecie nowe ścieżki innym nauczycielom, aby wszyscy mogli nimi podążać” – tymi słowami wiceminister edukacji Joanna Berdzik zwróciła się do nauczycieli nominowanych do tytułu „Nauczyciel Roku”.

Dziękując za nagrodę Barbara Halska zacytowała Kena Robinsona, światowej sławy eksperta w dziedzinie edukacji, rozwoju kreatywności i innowacyjności: „Nauczyciel powinien być ogrodnikiem”. „Ja uczę na etapie szkoły średniej, moje roślinki są już w pewnym stopniu ukształtowane, i nie wiem, czy to jest trudniejsze, czy łatwiejsze, ale na pewno wymaga pełnego zaangażowania, zainteresowania się tym, co ci młodzi ludzie już wiedzą o świecie, a czego chcieliby się o nim dowiedzieć” – powiedziała.

Halska uczy w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie) przedmiotów zawodowych na kierunku technik informatyk oraz robotyki. Dużą wagę przykłada do realizowania z uczniami projektów dotyczących osób niepełnosprawnych, stworzyli wspólnie m.in. aplikację dla dzieci autystycznych do komunikacji ze światem zewnętrznym. Powtarza, że nie ma uczniów przeciętnych, każdy ma w sobie coś, tylko trzeba wsłuchać się uważnie w to, co mówi, by to odkryć i rozwinąć. Jej uczniowie zdobywają międzynarodowe nagrody np. w Brukseli, Paryżu, Seulu.

Wspomina, że uczyć chciała od zawsze, od szkoły podstawowej, gdy udzielała koleżankom korepetycji z matematyki. „Najpierw chciałam być matematyczką, później wybrałam studia z fizyki. Zaczęłam uczyć w szkole, zrobiłam drugie studia – informatykę i odnalazłam się w tym. To jest to, co chcę robić, chcę uczyć informatyki i kocham serwery” – powiedziała dziennikarzom.

Jest autorką podręcznika do nauki zawodu technik informatyk w kwalifikacji: projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami. Jest też ekspertem ds. matematyki i informatyki w projekcie e-podręcznik.

Swoją wiedzą chętnie dzieli się z innymi nauczycielami – organizuje konferencje, warsztaty, szkolenia z e-learningu i z prowadzenia szkolnych pracowni komputerowych. Założyła Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli, jest aktywna w grupie Superbelfrzy RP. Jednocześnie sama się ciągle dokształca, zdobywa certyfikaty, które potwierdzają jej wiedzę nie tylko teoretyczną, ale też praktyczną. „To bardzo ważne dla młodzieży, ucząc staram się uczniom zawsze pokazywać praktyczne rozwiązania problemów” – zaznacza.

Jury konkursu, na czele którego stoi wiceprzewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk prof. Stefan Kwiatkowski, przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Anna Wicińska, nauczycielka matematyki w III Liceum Ogólnokształcącym im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego w Białymstoku i Andrzej Polok, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie-Łące (woj. śląskie).

Konkurs „Nauczyciel Roku” odbywał się po raz trzynasty. Organizuje go tygodnik „Głos Nauczycielski” wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Kandydatów zgłaszają: grona pedagogiczne, uczniowie, rodzice, samorządy i organizacje społeczne.

Gala zbiega się zawsze z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października – w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wprowadzono go w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. (PAP)

fot.GoldenLine

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

REKLAMA

2094171843 views

REKLAMA

REKLAMA

2094172127 views

REKLAMA

2095968577 views

REKLAMA

2094172378 views

REKLAMA

2094172516 views

REKLAMA

2094172659 views