REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaB. Budka: Prezydent miał narzędzia nacisku w czasie prac nad ustawą, a...

B. Budka: Prezydent miał narzędzia nacisku w czasie prac nad ustawą, a teraz usiłuje zmyć z siebie hańbę

-

Prezydent Andrzej Duda miał narzędzia nacisku w czasie prac legislacyjnych nad ustawą ws. komisji badającej wpływy rosyjskie, ale z nich nie skorzystał, a teraz usiłuje zmyć z siebie hańbę – ocenił  przewodniczący klubu KO Borys Budka.

W ocenie Borysa Budki „prezydent zachowuje się jak skarcony uczeń, który nie zdał egzaminu i błaga wszystkich, żeby mógł przystąpić do poprawki, tylko na poprawkę jest już dużo za późno”.

REKLAMA

„Ta ustawa była procedowana blisko rok. Pan prezydent nie odezwał się ani razu wcześniej. Miał narzędzia nacisku w czasie prac legislacyjnych, z których nie skorzystał, bez wahania natychmiast ustawę podpisał przy uzasadnieniu, że ona jest świetna, okłamując opinię publiczną na temat rzekomych możliwości odwoływania się do sądu powszechnego, a teraz wydaje się, że wystraszył się tego, co będzie miało miejsce na naszym marszu 4 czerwcu, że usiłuje zmyć hańbę z siebie” – ocenił szef klubu KO.

Budka zaznaczył, że nowelizacja nie zmienia tego, że jego formacja żadnych przedstawicieli do komisji nie wyśle. „Jeżeli ktoś chce łamać prawo, to robi to na własny rachunek. Opozycja jasno mówi, że nie będzie brała udziału w tej hucpie” – powiedział.

W podobnym tonie wypowiadał się wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki. „To skrajnie niepoważne, że prezydent w poniedziałek podpisuje, a w piątek zapowiada nowelizację, więc jakby to dopiero doczytał wczoraj czy przedwczoraj i to kompromituje prezydenta, ale też jego służby, bo tak nie można funkcjonować” – powiedział. (PAP)

REKLAMA

2094038974 views

REKLAMA

REKLAMA

2094039258 views

REKLAMA

2095835707 views

REKLAMA

2094039508 views

REKLAMA

2094039646 views

REKLAMA

2094039787 views