REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Anna Maria Anders zrezygnowała z mandatu senatora

Anna Maria Anders zrezygnowała z mandatu senatora

-

Anna Maria Anders poinformowała w poniedziałek, że zrezygnowała z mandatu senatora. “Panu marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu i Senatowi dziękuję za współpracę” – napisała na Twitterze. Anna Maria Anders ma zostać ambasadorem Polski we Włoszech.

W czerwcu sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę senator Anders na ambasadora we Włoszech i San Marino.

REKLAMA

Przedstawiając wówczas swoje plany związane z objęciem placówki we Włoszech Anders powiedziała, że chciałaby doprowadzić jesienią do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Włoch Giuseppe Conte i pracować nad największą liczbą spotkań bilateralnych między przedstawicielami obu krajów.

Wśród planów Anders jest też wzmocnienie opieki nad cmentarzami żołnierzy polskich we Włoszech, m.in. spoczywających tam podkomendnych jej ojca gen. Władysława Andersa, dowódcy 2 Korpusu Polskiego, który brał udział w wyzwalaniu Włoch podczas II wojny światowej. Jako kolejny ze swych celów wskazała integrację organizacji polonijnych działających w tym kraju.

Anders zadeklarowała ponadto, że drzwi ambasady będą zawsze otwarte dla polskich przedsiębiorców i będą oni wspierani, głównie w dziedzinie promocji. Zapowiedziała również, że w San Marino chciałby utworzyć konsulat honorowy oraz wykonać audyt możliwości zintensyfikowania współpracy gospodarczej z tym państwem.

W poniedziałek Anna Maria Anders poinformowała na Twitterze, że zrezygnowała z mandatu senatora. “Panu marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu i Senatowi dziękuję za współpracę” – napisała.(PAP)

Na zdjęciu: Anna Maria Anders fot.Andrzej Grygiel/EPA

2 KOMENTARZE

  1. Pani Anders co to powiedziała że ona przecież cytuję ” pociągiem na Sejm latać nie będzie ” znalazła lepszy sposób jak wycisnąć z Polski jeszcze większą kasę i spędzać czas pod słońcem Italii za pieniądze polskich podatników …..

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks