REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaAnna Maria Anders: mam nadzieję, że mój ojciec się cieszy

Anna Maria Anders: mam nadzieję, że mój ojciec się cieszy

-

Anna Maria Anders fot.Dariusz Lachowski
Anna Maria Anders fot.Dariusz Lachowski

To dla mnie wielki zaszczyt, mam nadzieję, że mój ojciec się cieszy – powiedziała w piątek córka gen. Władysława Andersa, Anna Maria Anders, która została powołana na przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz została pełnomocnikiem premiera ds. dialogu międzynarodowego.

„Dla mnie temat żołnierzy, dbanie o pamięć ojca, byłych żołnierzy Sił Zbrojnych na Zachodzie, jest bardzo, bardzo ważne” – powiedziała Anders. Jak dodała, z tymi kwestiami jest związana od czasu, kiedy zaczęła swoją aktywność w Polsce.

REKLAMA

Pytana o sprawy priorytetowe Anders powiedziała m.in., że polski cmentarz na Monte Cassino jest miejscem dla niej specjalnym. „W dalszym ciągu jest zagrożenie, że będzie tam browar, czy hostel. Absolutnie nie mogę do tego dopuścić, to będzie moje pierwsze zadanie. Chcę żeby miejsce, które jest dla mnie i dla nas święte, zostało święte” – zadeklarowała.

„Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodę, będą działała całym sercem (…) to dla mnie wielki zaszczyt, mam nadzieję, że mój ojciec się cieszy” – powiedziała Anders. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2102921846 views

REKLAMA

2102922079 views

REKLAMA

2104718471 views

REKLAMA

2102922222 views

REKLAMA

2102922322 views

REKLAMA

2102922432 views