REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaAndrzej Duda powołał Pawła Szrota na stanowisko szefa gabinetu prezydenta

Andrzej Duda powołał Pawła Szrota na stanowisko szefa gabinetu prezydenta

-

Prezydent Andrzej Duda odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa gabinetu prezydenta i powołał na to stanowisko Pawła Szrota, dotychczas sekretarza stanu w KPRP; jednocześnie prezydent ustanowił Szczerskiego pełnomocnikiem ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP – podała KPRP.

Jak poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda postanowieniami z 28 grudnia 2020 r. powołał również z dniem 4 stycznia dotychczasowego sekretarza stanu w KPRP Piotra Ćwika na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii. Pełniący tę funkcję do tej pory Paweł Mucha został powołany z dniem 1 stycznia na stanowisko społecznego doradcy prezydenta – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej KPRP.

REKLAMA

Jak poinformowano, Andrzej Duda z dniem 4 stycznia odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa gabinetu prezydenta, jednocześnie – z dniem 5 stycznia prezydent powołał na to stanowisko Pawła Szrota. Prezydent ustanowił Krzysztofa Szczerskiego Pełnomocnikiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Poprzednie zmiany w kierownictwie Kancelarii Prezydenta RP miały miejsce w październiku. Prezydent odwołał wówczas Halinę Szymańską z funkcji szefowej KPRP i powołał na to stanowisko Grażynę Ignaczak-Bandych. Andrzej Duda powołał też wtedy Małgorzatę Paprocką i Piotra Ćwika na stanowisko sekretarzy stanu w KPRP, a doradcami prezydenta zostali Łukasz Rzepecki oraz Anna Surówka-Pasek.

Również w październiku Andrzej Duda powołał Pawła Szrota na stanowisko sekretarza stanu w prezydenckiej kancelarii. Wcześniej Szrot pełnił funkcję m.in. zastępcy szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.(PAP)

REKLAMA

2097989903 views

REKLAMA

REKLAMA

2097990136 views

REKLAMA

2099786528 views

REKLAMA

2097990279 views

REKLAMA

2097990380 views

REKLAMA

2097990490 views