REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Andrzej Duda: mam nadzieję, że niebawem ruch bezwizowy pomiędzy Polską a USA...

Andrzej Duda: mam nadzieję, że niebawem ruch bezwizowy pomiędzy Polską a USA stanie się faktem

-

Mam nadzieję, że już niebawem ruch bezwizowy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi stanie się faktem – powiedział w piątek dziennikarzom prezydent Andrzej Duda.

Biały Dom ogłosił w piątek nominację Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Prezydent USA Donald Trump powiedział dziennikarzom, że wkrótce będzie podpisywany “pełen program bezwizowy”.

REKLAMA

“Mam nadzieję, że już niebawem ruch bezwizowy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi stanie się faktem. Procedura dopuszczenie Polski do Visa Waiver Program ruszyła – to oznacza, że od strony polskiej wszystkie wymogi formalne zostały spełnione, zostało to przez amerykańską administrację zatwierdzone i w tej chwili ruszają procedury, które zawsze w takiej sytuacji są przeprowadzane” – powiedział prezydent na piątkowym briefingu.

“Cieszę się ogromnie i jestem też za to wdzięczny prezydentowi Donaldowi Trumpowi, dlatego, że przez wiele, wiele lat nam to (zniesienie wiz – PAP) obiecywano. Wielu prezydentów o tym mówiło i rzeczywiście jest tak, że odkąd przeprowadziłem z prezydentem Trumpem na ten temat dosyć długą rozmowę i on wtedy powiedział ‘musimy to załatwić, to musi być dokonane i Polacy muszą być zwolnieni z wiz’, to się właśnie dzieje, z czego bardzo się cieszę” – dodał prezydent. (PAP)

fot.MARTIN DIVISEK/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks