REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Akcja #PodziękujMamie

Akcja #PodziękujMamie

-

Z okazji Dnia Matki resort rodziny, pracy i polityki społecznej zachęca do wyrażania wdzięczności mamom i rozpoczyna akcję “Podziękuj Mamie”. Dzisiaj, w dobie epidemii koronawirusa, niezwykle ważne jest okazywanie uczuć osobom szczególnie ważnym w naszym życiu – podkreśla minister Marlena Maląg.

Do udziału w akcji “Podziękuj Mamie” MRPiPS zachęca przede wszystkim przedstawicieli najmłodszego pokolenia, którzy za pomocą kanałów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w mediach społecznościowych mogą podziękować swoim mamom za trud wychowania.

REKLAMA

“Dzisiaj, w dobie epidemii koronawirusa, kiedy dystans społeczny zmusza nas do ograniczenia osobistych kontaktów, niezwykle ważne jest okazywanie uczuć osobom szczególnie ważnym w naszym życiu. Celem naszej akcji, którą rozpoczynamy właśnie w Dniu Matki, jest przypomnienie o tym” – mówi minister RPiPS Marlena Maląg.

W akcję “Podziękuj Mamie” włączyło się również kierownictwo resortu. “Wraz z wiceministrami opowiemy trochę o naszych mamach, osobistych emocjach i niezwykle ważnej roli, jaką w życiu każdego z nas odegrały nasze mamy” – wskazuje Maląg.

Szefowa MRPiPS zachęca do odwiedzania profili resortu w mediach społecznościowych i korzystania z hashtagu #PodziękujMamie.

Minister również zamieściła w internecie film, w którym dziękuje swojej mamie – Alinie.

“To osoba wyjątkowa, która nauczyła mnie, jak przejść życie spokojnie, z godnością, nie raniąc drugiego człowieka. To osoba niezwykle wymagająca, ale potrafiąca przytulić wtedy, kiedy tego przytulenia potrzeba. Skarcić wtedy, kiedy trzeba skarcić. I dziś, w tym szczególnym dniu, składam Tobie Mamo najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję za to, że jesteś, że byłaś przy mnie i będziesz ze mną” – powiedziała szefowa MRPiPS.

Dzień Matki jest świętem obchodzonym jako wyraz szacunku dla matek. Data obchodów święta jest różna w zależności od kraju. W Polsce święto obchodzone jest 26 maja.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks