REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaAbp Gądecki: będą kościelne ośrodki pomocy dla ofiar pedofilii 

Abp Gądecki: będą kościelne ośrodki pomocy dla ofiar pedofilii 

-

Przynajmniej cztery kościelne ośrodki pomocy dla ofiary nadużyć seksualnych powstaną wkrótce w różnych częściach Polski – zapowiedział w poniedziałek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Zagadnienie przemocy seksualnej wobec nieletnich w Kościele było jednym z tematów obrad Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. Podsumowano na niej poświęconą temu problemowi międzynarodową konferencję, która w czerwcu odbyła się w Krakowie. Po raz pierwszy w Polsce została wówczas odprawiona liturgia pokutna za grzechy pedofilii w Kościele.

REKLAMA

Księża biskupi zadeklarowali też wsparcie dla krakowskiego Centrum Ochrony Dziecka, założonego w Krakowie przez o. Adama Żaka, koordynatora ds. ochrony dzieci i młodzieży przy KEP.

Ośrodki, których powstanie zapowiedział abp Gądecki, mają być czymś w rodzaju terenowych oddziałów Centrum. Przewodniczący KEP wyjaśnił, że ośrodki te zbierałyby pytania i zgłoszenia osób poszkodowanych oraz petycje ofiar. “Żeby każdy, kto czuje się ofiarą i faktycznie jest ofiarą mógł zgłosić się do tego punktu i można było z nim przeprowadzić wstępne rozmowy, dotyczące jego statusu, możliwości leczenia i pomocy” – powiedział arcybiskup.

Jeszcze jesienią biskupi mają otrzymać od o. Żaka projekt statutów ośrodków oraz założenia finansowania tych placówek.(PAP)

fot.Malte Christians/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2117785020 views

REKLAMA

2117785168 views

REKLAMA

REKLAMA

2119581529 views

REKLAMA

2117785258 views

REKLAMA

2117785333 views

REKLAMA

2117785404 views