REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Minister Kwieciński udaje się z wizytą do USA

Minister Kwieciński udaje się z wizytą do USA

-

Jerzy kwieciński
fot.Radek Pietruszka/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński od piątku do niedzieli będzie przebywał z wizytą w amerykańskim Miami. Czas, aby narracja o relacjach USA – Polska dotyczyła również, a może przede wszystkim, współpracy gospodarczej – skomentował minister dla PAP.

REKLAMA

Jak poinformował PAP resort inwestycji i rozwoju, w piątek, pierwszego dnia wizyty Jerzy Kwieciński weźmie udział w Polsko-Amerykańskim Szczycie Przywództwa: Polska Strefa Inwestycji. Jego wystąpienie ma być jednym z otwierających to wydarzenie. W szczycie mają uczestniczyć przedstawiciele świata polskiej i amerykańskiej polityki, biznesu i instytucji pozarządowych.

W sobotę minister Kwieciński otworzy Kongres 60 milionów. Nazwa nawiązuje do liczby Polaków na świecie. Według ministerstwa, ideą leżącą u podstaw kongresu jest integracja polskich środowisk biznesowych działających w Polsce i poza granicami kraju. W kongresie mają uczestniczyć przedsiębiorcy, przedstawiciele polskiej administracji i mediów.

W panelu „Rola miast i regionów w budowaniu pomostów polsko-polonijnej współpracy gospodarczej” Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju reprezentował będzie wiceminister Adam Hamryszczak.

Na rok 2018 zaplanowano dwie edycje Kongresu. Pierwsza z nich odbędzie 9-10 lutego w Miami, a druga 30-31 sierpnia w Jasionce pod Rzeszowem. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA