REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolska31 marca ruszy proces Arabskiego i innych oskarżonych

31 marca ruszy proces Arabskiego i innych oskarżonych

-

Tomasz Arabski fot.Adrian Grycuk /Wikipedia
Tomasz Arabski fot.Adrian Grycuk /Wikipedia

31 marca ruszy proces pięciu osób, m.in. b. szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego, oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r.

Tak w środę zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie, który wcześniej odmówił umorzenia sprawy, o co wnosiła obrona.

REKLAMA

Sprawę będzie prowadzić trzech sędziów, gdyż dotyczy ona precedensowej katastrofy lotniczej, a sprawa jest zawiła, a dowody częściowo sprzeczne.

Pełnomocnicy oskarżycieli prywatnych wnieśli, by sąd uzyskał pełną opinię biegłych, sporządzoną na potrzeby śledztwa, jakie w sprawie katastrofy prowadzi Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

5 KOMENTARZE

  1. @ zza kałuży Przyjacielu nie wiem czego się najadłeś na obiad, ale nie jedz tego więcej bo Ci szkodzi. Prezydent został zabity w zamachu. Mało tego, jak wynika z analizy nagrań z czarnych skrzynek (kanał YT analizafilmu) samolot rozpadł się kilkadziesiąt metrów nad ziemią. W momencie rozpadu nie dotknął nawet „pancernej brzozy” Oczywiście KODziarze wyzywają nas od „sekciarzy smoleńskich” Ale trudno.. Jeśli nawet nie przekonuje Cię ten kanał, to zacznij oglądać prawdziwie Polskie media, a przestań oglądać niemieckie polskojęzyczne U nas przyjęło się hasło rzucone przez Mariusza Maxa Kolonko : Rzuć Newsweeka do śmietnika 🙂 Pozdrawiam 🙂

    • Glowny odpowiedzialny z katastrofe mieszka na Zoliborzu i urzeduje na Nowogrodzkiej. W tej chwili sprawuje jednoosobowo funkcje nadprezydenta i nadpremiera Polski. Wiekszosc obecnych polskich problemow powoduje ten facet, ktorego dreczy sumienie. Jego moralna odpowiedzialnosc za katastrofe jest bezsporna.

  2. @ roman. Ludzie czego wyście się najedli ? Jaka odpowiedzialność Moralna? czy jego odpowiedzialność moralna polega na tym, że chwilę przed katastrofą zadzwonił do brata? Chłopie nałykałeś się TVN-u i mówisz rzeczy które nie miały miejsca. Prawdziwy zamachowiec jet obecnie Królem Europy. Szukasz winnych patrz na zasadę Qui Bono Kto na tym skorzystał. A skorzystał Tusk, Komorowski i PO, oraz oczywiście towarzysze z Moskwy. Oni jednak dopiero skorzystali niejako rykoszetem. Najwięcej dzięki zamachowi ugrali „nasi”.

REKLAMA

2109379437 views

REKLAMA

2109379669 views

REKLAMA

REKLAMA

2111176060 views

REKLAMA

2109379810 views

REKLAMA

2109379909 views

REKLAMA

2109380017 views