REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka10-letni Mateusz poleci rządowym samolotem na leczenie wznowy guza mózgu w USA

10-letni Mateusz poleci rządowym samolotem na leczenie wznowy guza mózgu w USA

-

10-letni Mateusz z Przysieka koło Torunia poleci rządowym samolotem do USA na leczenie wznowy guza mózgu – poinformowała PAP mama chłopca. W internecie udało się zebrać 4 mln zł i chłopiec trafi do kliniki w Ohio. Lot medyczny zaplanowany jest z warszawskiego lotniska w poniedziałek rano.

„Mateusz ma dopiero 10 lat, a w jego głowie tyka bomba. Wszystko jest nie tak, jak chcieliśmy. Już prawie udało się lekarzom zwalczyć guza, rokowania były bardzo dobre i wydawało się, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. 13 lutego na nowo zawalił nam się świat. Musimy wyjechać – teraz, kiedy wszystkie granice zamknięte, musimy dotrzeć do lekarzy, którzy potrafią uratować życie naszego dziecka. Leczenie w Stanach to w tej chwili jedyna szansa dla Mateusza” – pisali rodzice w internecie, prosząc o pomoc, bo zebranie 4 mln zł dla jakiejkolwiek rodziny w Polsce byłoby niezwykle trudne.

REKLAMA

Solidarność ludzka w dobie epidemii jednak przekroczyła wyobrażenia nawet ich samych. Znajomi, przyjaciele, przedstawiciele świata kultury, sportu i mediów włączyli się w akcję bardzo szybko. Prowadzono szereg licytacji – książek z autografem, dzieł sztuki, koszulek sportowych z podpisami, ale także voucherów na wstęp do restauracji po zakończeniu obostrzeń czy sadzonek ziół. To wszystko pozwoliło dwa dni przed terminem uzbierać potrzebną kwotę. W akcję pomocy włączyło się ponad 60 tysięcy osób.

„Gdy usłyszeliśmy słowo pandemia, to ręce nam opadły. Płakaliśmy, bo myśleliśmy, że już wszystko stracone. Chwilę później pomyślałam jednak, że muszę działać. Szanse, że się powiedzie, nie były wielkie, ale udało się dzięki armii aniołów, ludzi, którzy wsparli nas swoją energią, swoimi pomysłami, swoimi pieniędzmi. Na koniec okazało się, że pomoże także polski rząd i podstawi rządowy samolot. To wszystko jest jak sen. Nie dowierzam jeszcze, że to się dzieje” – powiedziała PAP mama chłopca Agnieszka Oźmina.

Dodała, że lot z Warszawy będzie lotem medycznym. Razem z Mateuszem do Ohio polecą także rodzice. Tym samym lotem do kliniki w USA poleci także inne chore dziecko z Polski ze swoimi opiekunami.

„Bardzo dziękujemy naszym władzom. Wykazali ogromne zrozumienie. Jest pandemia, samoloty w zasadzie nie latają, a my lecimy do USA po kolejną szansę, po życie dla naszego dziecka. Chcemy już, żeby coś się działo, żeby znów był leczony, bo wyniki ma bardzo złe. Jest jednak silny, walczy, wierzy. Wszyscy, którzy pomogli nam – tchnęli w naszą rodzinę nową nadzieję” – podkreśliła mama chłopca.

Chłopiec będzie leczony w Nationwide Children’s Hospital w Ohio, gdzie lekarze radzili już sobie wcześniej ze wznowami guza mózgu NSGCT. (PAP)

REKLAMA

2097997052 views

REKLAMA

REKLAMA

2097997285 views

REKLAMA

2099793677 views

REKLAMA

2097997428 views

REKLAMA

2097997529 views

REKLAMA

2097997639 views