REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Życie pod opieką. Otwarcie VitalisCARE Clinic

Życie pod opieką. Otwarcie VitalisCARE Clinic

-

Artykuł sponsorowany

14 grudnia w miejscowości Algonquin zostanie uroczyście otwarta placówka medyczna VitalisCARE Clinic. Klinika z polskojęzycznym personelem przy 1212 E. Algonquin Road oferuje specjalistyczny nadzór nad osobami z zaburzeniami gęstości krwi, opiekę lekarza rodzinnego oraz bardzo atrakcyjny system płatności za usługi medyczne.

REKLAMA

– W naszej klinice oferujemy specjalistyczny serwis w zakresie badania poziomu INR u osób, które są zmuszone do prowadzenia systematycznej kontroli gęstości krwi. Jest to nowa metoda na chicagowskim rynku usług leczniczych. Polega ona na tym, że pacjenci, którzy muszą być testowani, mogą to robić w domu wykorzystując otrzymane od nas urządzenie. Po wcześniejszym przeszkoleniu pacjent może sam robić sobie cykliczne testy. Wyniki są automatycznie przesyłane do centrali, a następnie do nas. Wtedy, kiedy wynik jest w normie, to pacjent nie musi nawet do nas dzwonić, tylko kontynuuje przyjmowanie dawki leku rozrzedzającego na dotychczasowym poziomie. Natomiast, gdy poziom INR jest obniżony lub podwyższony, jeszcze tego samego dnia chory otrzymuje odpowiednie zalecenie. To rozwiązanie sprawia, że osoba ma o wiele więcej wolności. Nie musi przychodzić do kliniki. Tylko raz do roku ja widzę tego pacjenta i oceniam, czy dalej może kontynuować branie leku na dotychczasowym poziomie. Wtedy prowadzimy również edukację na temat krwotoków i skutków przedawkowania lekarstwa lub odwrotnie. Aparat do pomiaru jest podobnego rozmiaru, jak do badania cukru we krwi i samo badanie przez pacjenta odbywa się w podobny sposób – informuje właścicielka kliniki Maria Kordas, Doctor of Nursing Practice Anticoagulation Specialist.

Kontrolowanie gęstości krwi jest niezwykle ważne dla życia człowieka, gdyż pacjent ze współczynnikiem INR poniżej dwóch jednostek jest narażony na wystąpienie zawału serca lub wylewu. Jeżeli z kolei współczynnik INR jest powyżej trzech, to może dojść do krwotoków. Z tego względu poziom gęstości krwi jest bardzo ważny i wymaga systematycznego monitorowania. Oferowane przez klinikę urządzenie zapewnia prowadzenie tej kontroli bez konieczności opuszczenia mieszkania i wizyt w placówce zdrowia, a sama możliwość przeprowadzenia testu w domu ułatwia systematykę jego wykonania i dokładność. Opłaty za aparat INR Roche pokrywane są przez Medicare oraz większość ubezpieczeń.

Klinika znajduje się pod adresem 1212 E. Algonquin Rd. w miejscowości Algonquin

Uruchomiona klinika oferuje także pomoc medyczną dla całej rodziny. Od dzieci, przez dorosłych, do pacjentów w wieku starszym. Opiekę sprawuje doświadczony polskojęzyczny specjalista medycyny rodzinnej. Istnieje możliwość zamówienia wizyt domowych. Przy wykonywaniu drobnych zabiegów chirurgicznych takich jak: nakładanie szwów, usuwanie narośli i pieprzyków pacjent płaci jedynie za materiały i lekarstwa użyte do zabiegu, a nie za sam zabieg. Klinika oferuje liczne badania specjalistyczne z zakresu diagnostyki obrazowej całego ciała po wielokrotnie niższych cenach niż szpitale. Przykładowy koszt badania MRI w jednostce szpitalnej waha się w granicach od 4 do 6 tysięcy dolarów. Pacjenci VitalisCARE Clinic za to samo badanie zapłacą jedynie od 400 do 600 dolarów, a więc wielokrotnie mniej. Szczegółowe wyceny oferowanych procedur medycznych można znaleźć na stronie internetowej placówki pod adresem: www.vitaliscareclinic.com. Siedziba mieści się w eleganckim budynku z dużym parkingiem we wschodniej części miasteczka Algonquin.

W klinice nie są akceptowane ubezpieczenia, a regulowanie należności za oferowane usługi odbywa się w dwojaki sposób – gotówką, albo w systemie DPC polegającym na miesięcznych, kwartalnych lub rocznych opłatach uprawniających do dowolnej ilości wizyt. W tym programie miesięczny koszt opieki dla jednej osoby poniżej 65 roku życia wynosi zaledwie 75 dolarów, a dla trzyosobowej rodziny 165 dolarów. Jest to oferta w głównej mierze skierowana do osób nie posiadających ubezpieczenia lub objętych jedynie polisą na pobyt w szpitalu lub o wysokim udziale własnym. Jest ona również oferowana właścicielom małych firm, których nie stać na zagwarantowanie ubezpieczenia swoim pracownikom w dużych firmach ubezpieczeniowych.

Klinika zaprasza pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 8 wieczorem, a w sobotę od godziny 8 rano do południa. Uroczyste otwarcie już za tydzień, w sobotę 14 grudnia. Po bliższe informacje można dzwonić pod numer telefonu: 1-224-713-0003. Osobom, które tego dnia zawitają w progi VitalisCARE przy 1212 E. Algonquin Rd. w Algonquin będą serwowane smaczne pierogi.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

Na zdjęciu głównym: Maria Kordas prezentuje aparat do mierzenia gęstości krwi

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks