REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Zwycięzcy polonijnych zawodów strzeleckich

Zwycięzcy polonijnych zawodów strzeleckich

-

Kluby polonijne myśliwsko-wędkarskie działające na terenie aglomeracji chicagowskiej organizują każdego roku kilkanaście imprez sportowo-myśliwskich na łonie natury.  W niedzielę  11 maja odbyły się polonijne zawody strzeleckie „Sporting Clays”, zorganizowane przez  Polish Fishing & Hunting Club.

Zwycięzcy klasy powszechnej: 1. Krzysztof Goryl, 2. Paweł Bojanowski, 3.  Marek Bober, 4. Grzegorz Bartosz, 5. Darek Tyszka, 6. Daamian Urbaniak
Zwycięzcy klasy powszechnej: 1. Krzysztof Goryl, 2. Paweł Bojanowski, 3.  Marek Bober, 4. Grzegorz Bartosz, 5. Darek Tyszka, 6. Daamian Urbaniak

REKLAMA

Zawody odbyły się na strzelnicy sportowej Downers Grove Sportsmen’s Club na przedmieściach miasteczka Morris, około 50 mil na południowy  zachód od Chicago. Do zawodów mógł przystąpić każdy, kto posiadał własną broń śrutową 12 ga, lub 20 ga i ważne pozwolenie na broń. Uczestnicy, to głównie strzelcy zrzeszeni w różnych polonijnych klubach myśliwskich; od lat razem polują, razem strzelają sportowo i od wielu lat się przyjaźnią.

Ale zawsze są mile widziani nowi strzelcy i zawsze nowicjuszom okazywana jest pomoc i życzliwość myśliwska. Każdy strzelec na zawodach jest traktowany na równych zasadach.

Do zawodów zgłosiły się 64 osoby. Już o godzinie 8.30 rozpoczęto rejestrowanie pierwszych zawodników.  O godz. 10.00 odbyła się krótka odprawa, przywitanie zawodników, przypomniano zasady bezpieczeństwa obsługi broni palnej na strzelnicy i przedstawiono zasady regulaminowe zawodów.

Rywalizację strzelecką rozpoczęto zaraz po odprawie. Zawodnicy podzieleni zostali na 13 grup strzeleckich po 5-7 zawodników każda. Pogoda w niedzielę rano wyjątkowo sprzyjała, słońce i lekki wiaterek sprawił, że wszyscy czuli się zrelaksowani, mimo ostrej rywalizacji.  Strzelano do 100 rzutków, które ulokowane były na 14 stacjach na otwartym i zalesionym terenie. Konkurencje strzeleckie odbywały się w czterech klasach sportowych.

Zwycięzcy klasy junior:  1. Amadeusz Kuczyński,  2. Adam Tyszka, 3. Alex Niebuda
Zwycięzcy klasy junior:  1. Amadeusz Kuczyński,  2. Adam Tyszka, 3. Alex Niebuda

 

KLASA MISTRZOWSKA – obejmowała strzelców, którzy wygrywali już w poprzednich latach w zawodach polonijnych “Sporting Clays”

Wyniki w klasie mistrzowskiej

 1. Marcin Michałek – Polish Fishing and Hunting
 2. Jan Moskal – Zew Natury Organization
 3. Jarek Sadowski – Polish Fishing and Hunting Club
 4. Krzysztof Famuski – Polsko-Amerykański Klub Łowiecki OSTOJA
 5. Wojciech Michałek – niezrzeszony
 6. Paweł Frankiewicz – Polish Fishing and Hunting Club

 

KLASA POWSZECHNA – obejmowała strzelców, którzy jeszcze nigdy nie wygrali zawodów polonijnych w „Sporting Clays”

Wyniki w klasie powszechnej

 1. Krzysztof Goryl – Ponowa Hunting Club
 2. Paweł Bojanowski – Polish Fishing and Hunting Club
 3. Marek Bober – Zew Natury Organization
 4. Grzegorz Bartosz – Polsko-Amerykański klub OSTOJA
 5. Darek Tyszka – Polish Fishing and Hunting Club
 6. Damian Urbaniak – Polsko-Amerykański klub OSTOJA

 

KLASA KOBIET – jak wiadomo obejmuje kobiety-zawodniczki strzelające z takiej samej broni jak mężczyźni i te same rzutki

Wyniki w klasie kobiet

 1.  Sarah Garbarz – Polish Fishing and Hunting Club
 2. Beata Turczyn – Ponowa Hunting Club

 

KLASA JUNIOR – obejmuje strzelców poniżej 18-go roku życia.

Wyniki w klasie junior

 1. Amadeusz Kuczyński – Zew Natury Organization
 2. Adam Tyszka – Polish Fishing and Hunting Club
 3. Alex Niebuda – niezrzeszony

Po zakończeniu konkurencji strzeleckich ropoczął się piknik. Była to świetna okazja do dyskusji na temat trudności strzeleckich na poszczególnych stacjach i sposobu poprawnego zestrzelenia rzutków. Rozmów i dyskusji nie było końca. Bardzo duże powodzenia miał domowej roboty “smalec Bogdana”, grilowane kiełbaski i kaszanka,  gulasz z dodatkiem dziczyzny upitraszony specjalnie przez Sławka Garbacika. Szefem kuchi, jak zwykle na zawodach PF&HC, był Stanisław Kiersznowski i jego żona Dorota.

Klub PF&HC jest najstarszym tego typu klubem w Chicago. Założony został 1982 r. przez prawdziwych fanatyków wędkarstwa i łowiectwa. Pierwszymi członkami i założycielami klubu byli: Casey Trela, Wacław Głuchowski i Andrzej Cierniewski. Do tej grupy dołączyła też Lila Lach razem z mężem.

Pierwszym prezesem klubu był Andrzej Cierniewski, który dziś znany jest bardziej  jako polonijny artysta, głównie koncertujący w Polsce.

W 1998 do klubu wstąpił Bogdan Olejniczak. Dzięki niemu znacznie ożywiła się sekcja wędkarska. Celem klubu jest propagowanie wędkarstwa wśród dzieci. Przez ostatnie 16  lat co roku organizowane są Dziecięce Zawody Wędkarskie, które odbywają się w pierwszym tygodniu czerwca. W tym roku zapraszamy 1 czerwca do Busse Woods, lota #25.  (więcej informacji na stronie klubowej PF&HC, www.polishfhclub.org) .

Darz Bór
Tekst i zdjęcia
Jerzy Krawczyk, prezes PF&HC

[cincopa A4AA5rba_Xnw]

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks