REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaZnamy tegorocznych laureatów wyróżnień KPA-IL. Główną nagrodę otrzyma Łucja Śliwa

Znamy tegorocznych laureatów wyróżnień KPA-IL. Główną nagrodę otrzyma Łucja Śliwa

-

Z okazji zbliżających się obchodów październikowego Miesiąca Dziedzictwa Polskiego Kongres Polonii Amerykańskiej na stan Illinois wybrał już siedmiu laureatów swoich dorocznych wyróżnień, które wręczone zostaną na uroczystym bankiecie. Główną Nagrodę Dziedzictwa Polskiego otrzyma Łucja Śliwa, prowadząca program radiowy “Otwarty mikrofron” na falach 1490 AM.

KPAJak poinformowała Dziennik Związkowy prezes KPA-IL Irene Moskal-Del Guidice wyróżnienia zostały przyznane metodą demokratycznego głosowania. – Laureaci naszych wszystkich nagród mogą się poszczycić wieloma osiągnięciami na różnych polach – powiedziała nasza rozmówczyni. Według udostępnionych nam przez Irene Moskal-Del Guidice informacji, Łucja Śliwa, zdobywczyni głównej nagrody w istniejącej od 24 lat audycji – podejmuje na antenie kwestie ważne dla polsko-amerykańskiej społeczności oraz prowadzi akcje pomocowe i charytatywne.“Wyróżnienie prezesa KPA-IL” ma otrzymać także kongresman Mike Quigley, demokrata reprezentujący 5. okręg, w którym mieszka wielu Amerykanów polskiego pochodzenia.Quigley jest też autorem inicjatyw ustawodawczych mających na celu dopuszczenie Polski do ruchu bezwizowego do USA.“Wyróżnienie za działalność społeczną” przypadnie w udziale długoletniej aktywistce polonijnej i pedagog – Camille Kopielski; za działalność filantropijną – Basi i Leonardowi Myszynskim, twórcom wielu nagrodzonych filmów dokumentalnych, m.in. o aktorce Helenie Modrzejewskiej; za działalność kuluralną – Marianowi Bryja, instruktorowi artystycznemu w zespołach folklorystycznych Związku Podhalan oraz za działalność sportową − Piotrowi Śliwie, głównemu trenerowi piłki nożnej w Triton College.Prezes krajowego Kongresu Polonii Amerykańskiej, Franciszek J. Spula, powiedział naszej gazecie, że gratuluje laureatom zaszczytu wyróżnienia przez KPA-IL.Próbowaliśmy skontaktować się z Łucją Śliwą, by zapytać jak zareagowała na wiadomość o przyznaniu jej głównej nagrody, ale nie odpowiedziała na nasz e-mail przed oddaniem do druku gazety.Laura Sisemore, rzeczniczka biura kongresmana Quigley, powiedziała nam natomiast, że kongresman jeszcze nie wie, czy będzie mógł wziąć udział w uroczystości wręczenia zaszczytnego wyróżnienia.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku laureatami wyrożnień KPA-Il byli: prof. Wiesław Binienda, George i Sława Świderscy, Magdalena Solarz, Halina i Stanisław Urbaniak, Elizabeth i Mirosława Link, Michael Lachowicz i dr Geraldine Balut Coleman.

REKLAMA

Tegoroczny 44. Bankiet Polskiego Dziedzictwa KPA-IL odbędzie się 20 października w restauracji Biały Orzeł w Niles.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

2 KOMENTARZE

REKLAMA

2116348327 views

REKLAMA

REKLAMA

2116348539 views

REKLAMA

REKLAMA

2118144915 views

REKLAMA

2116348659 views

REKLAMA

2116348747 views

REKLAMA

2116348841 views