REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaZmarła dr Barbara Burzynski, przegrała walkę z covidem

Zmarła dr Barbara Burzynski, przegrała walkę z covidem

-

Dr Barbara Burzynski, żona i partnerka doktora Stana Burzynskiego z Instytutu Burzynskiego, znanego z wielkich osiągnięć w walce z rakiem, a w szczególności z terminalnie chorymi pacjentami – pisze w liscie do wydawcy naszej gazety Jolanta Mazewski-Dryden z   Polish National Alliance  (Fraternal Advisor Region H obejmującegoTeksas, Missouri, kolorado, Florydę i Nebraskę).

„Straciliśmy Doktor Barbarę 26 sierpnia z powodu śmiertelnego COVID. Mimo pomocy medycznej wszystkich doktorów w rodzinie, jej stan się pogorszył i w ciągu trzech dni odeszła” – czytamy w liście.

REKLAMA

„Basia była wspaniałą kobietą, i chociaż nie była członkiem PNA, chętnie uczestniczyła we wszystkich wydarzeniach, zawsze pomagała i zawsze była hojna w swoim wsparciu.  Była taka w stosunku do całej Polonii.  Jej osiągnięcia zawodowe w medycynie były większe niż mogę o tym napisać.  Poniżej zamieszczamy nekrolog od jej rodziny.  Niech spoczywa w pokoju ”- konkluduje Jolanta Mazewski-Dryden.

Nekrolog

Dr Barbara Burzynski, nazywana pieszczotliwie Panią B, została powołana do Pana 26 sierpnia 2021 roku. W otoczeniu męża i trójki dzieci odeszła spokojnie do nieba. Barbara urodziła się 31 grudnia 1940 r. w okupowanej przez nazistów Polsce, jako córka Aleksandra i Marii Lenkiewiczów. Jej ojciec został rozstrzelany w jej obecności przez niemieckich żołnierzy za udzielenie schronienia rodzinie żydowskiej, a matka zmarła wkrótce potem. Została adoptowana przez Zdzisława i Antoninę Sadlejów i dorastała w Lublinie. W 1966 r. ukończyła studia medyczne na Akademii Medycznej w Lublinie, a po odbyciu stażu i rezydentury rozpoczęła praktykę w zakresie położnictwa i ginekologii. W 1976 r. wyemigrowała do USA i uzyskała obywatelstwo amerykańskie. W tym samym roku została zatrudniona w Baylor College of Medicine jako pracownik naukowy w dziale badań nad nowotworami. Podczas pracy w Baylor była współautorką artykułów naukowych publikowanych w naukowo recenzowanych czasopismach. W 1977 roku, wraz z mężem, założyła Burzynski Research Laboratories i Burzynski Clinic. Z pracy w Baylor zrezygnowała w lipcu 1977 roku. W 1983 roku laboratoria badawcze zostały przekształcone w Burzynski Research Institute, Inc, który stał się spółką publiczną. Barbara została wiceprezesem i członkiem zarządu oraz przewodniczącą Wydziału Farmacji od momentu powstania Instytutu aż do swojej śmierci. Zajmowała się badaniami laboratoryjnymi, pomagała pacjentom w licznych badaniach klinicznych i w prywatnej praktyce, była współautorką licznych artykułów, uczestniczyła w wielu kongresach naukowych na całym świecie. Dzielnie przetrwała szykany ze strony złych sił, które próbowały zakłócić ważne badania nad nowotworami i badania kliniczne. Uczestniczyła w organizowaniu polskiej parafii katolickiej w Houston Texas i wraz z mężem stała się głównym ofiarodawcą funduszy na budowę kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej. Brała istotny udział w działalności Polonii w Houston, a budynek biurowy jej firmy służył jako tymczasowa siedziba Konsulatu RP. Została odznaczona przez Rząd RP Krzyżem Zasługi w stopniu oficerskim oraz Krzyżem Wielkim z Gwiazdą św. Stanisława i otrzymała tytuł hrabiny. Jej pełen pasji duch pozostanie żywy z mężem, dziećmi i wnukami oraz wieloma przyjaciółmi.

(Inf. wł. DZ)

REKLAMA

2119015423 views

REKLAMA

2119015521 views

REKLAMA

REKLAMA

2120811876 views

REKLAMA

2119015594 views

REKLAMA

2119015654 views

REKLAMA

2119015705 views