REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Zmarł polonijny dziennikarz Leszek Pieśniakiewicz

Zmarł polonijny dziennikarz Leszek Pieśniakiewicz

-

Leszek Pieśniakiewicz fot.Facebook
Leszek Pieśniakiewicz fot.Facebook

W sobotę 9 maja, w Chicago, w wieku 59 lat zmarł nagle polonijny dziennikarz Leszek Pieśniakiewicz. Był świetnym dziennikarzem sportowym i komentatorem politycznym, publikował w prasie polonijnej, współpracował z rozgłośniami radiowymi, był redaktorem naczelnym internetowej gazety „Meritum”.

REKLAMA

Leszek Pieśniakiewicz pochodził z Krakowa, do Chicago przyjechał w 1988 roku. Był synem znanego fotoreportera „Dziennika Polskiego” Jerzego Pieśniakiewicza, po ojcu odziedziczył talent i zamiłowanie do fotografii prasowej. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął jako kilkunastoletni chłopak, pracując jako goniec i fotoreporter. W Polsce pracował m.in. w sportowym dzienniku „Tempo”.

W Chicago Leszek Pieśniakiewicz dziennikarską karierę kontynuował początkowo w tygodniku „Sport Review”, a następnie w „Dzienniku Chicagowskim”, gdzie prowadził dodatek „Przegląd Sportowy”. W latach 90. pracował przez kilkanaście miesięcy w „Dzienniku Związkowym” jako redaktor „Dziennika Sportowego”. Wśród pasjonatów sportu dużą popularnością cieszyła się założona przez Pieśniakiewicza gazeta „Goool”. Współpracował także z polonijnymi rozgłośniami radiowymi i telewizją Polvision. Od kilku lat był redaktorem naczelnym internetowej gazety „Meritum”. W tym roku obchodziłby 45-lecie pracy zawodowej.

– Nie znam nikogo kto miałby do niego pretensje, Leszek był genetycznie zaprogramowany na pomaganie, był twórcą idei, ludzi, karier, tytułów prasowych. Zmarł jeden z najlepszych dziennikarzy polskich w Chicago, po wielu latach wspólnej pracy jestem tego pewien i zgodzą się z tym wszyscy znający ten zawód i środowisko polonijne. Odszedł od nas najżyczliwszy z nas, człowiek nie mający w sobie zawiści która tak okrutnie zżera Polaków – tak Leszka Pieśniakiewicza wspomina jego bliski współpracownik i przyjaciel, polonijny dziennikarz, Sławek Sobczak.

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Pożegnanie zmarłegoLeszka Pieśniakiewicza odbędzie się w piątek 15 maja w domu pogrzebowym Pietryka Funeral Home przy 5734 W.Diversey Ave. w Chicago, w godz. od 16.00 do 21.00.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w sobotę 16 maja w kościele Our Lady, Mother of the Church przy 8747 W.Lawrence w Chicago (niedaleko skrzyżowania z N.East River Rd) o godz. 10.00.

Przyjaciele i rodzina po nabożeństwie zapraszają na poczęstunek i wspomnienia o Leszku Pieśniakiewiczu do sali bankietowej Allegra Banquets, która mieści się przy 4200 N. River Rd. w Schiller Park w hotelu Comfort Suite.

Bliscy proszą o nieskładanie kwiatów, ale przekazywanie datków, które pomogą w pokryciu kosztów pogrzebu i transportu ciała do Polski.

(in)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks