REKLAMA

2133146803 views

REKLAMA

2133146802 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Zmarł Leonard Kniffel, pisarz, publicysta, działacz

Zmarł Leonard Kniffel, pisarz, publicysta, działacz

-

Przyjaciele i Muzeum Polskie w Ameryce żegnają Leonarda Kniffela, swojego Mecenasa i Członka Rady Dyrektorów, zmarłego na raka w dniu 19 marca. 

Urodzony 25 sierpnia 1947 roku w miejscowości Mt. Clemens w stanie Michigan. Był bibliotekarzem, redaktorem, dziennikarzem, autorem kilkunastu książek, w tym najnowszych dwóch wspomnień zatytułowanych: „Busia: Seasons on the Farm with My Polish Grandmother” [Busia: Pory roku na farmie z moją polską Babcią] oraz „Busia: School Days on the Farm with my Polish Babcia” [Busia: Dni szkolne na farmie z moją polską Babcią].

REKLAMA

Był dyrektorem wydawniczym American Library Association w Chicago, aktywnym członkiem Jan Karski Educational Foundation, dyrektorem wykonawczym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polsko-Amerykańskich oraz członkiem zarządu Muzeum Polskiego w Ameryce.

W nieutulonym żalu pozostaje partner Carlon B. Walker wraz z wieloma kuzynami, a także licznymi przyjaciółmi i krewnymi w USA, Polsce, Anglii i na całym świecie.
Więcej informacji można odnaleźć na: http://polishson.com/?p=1453.

Na prośbę rodziny, zamiast kwiatów można przekazywać datki w imieniu Leonarda Kniffela na American Library Association, Jan Karski Educational Foundation, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polsko-Amerykańskich, National Trust for Historic Preservation, Muzeum Polskie w Ameryce, Habitat for Humanity, Hamtramck Historical Museum, Paralyzed Veterans of America, St. Jude Children’s Research Hospital oraz na parafię św. Stanisława Kostki w Chicago lub parafię św. Floriana w Hamtramck w stanie Michigan.

WIĘCEJ: https://www.polishmuseumofamerica.org/pma-mourns-the-loss-of-leonard-kniffel/

Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest. Cześć Jego Pamięci!

(kom. pras. PMA)

Donna Urbikas wspomina Leonarda Kniffela

Donna (Danuta) Urbikas, autorka „My Sister’s Mother: A Memoir of War, Exile, and Stalin’s Siberia” (U of Wisconsin Press, April 2016, 2019) wspomina Leonarda Kniffela w liście do naszej redakcji.
„Leonard Kniffel czuł się przede wszystkim Polakiem, chociaż w urodził się w Ameryce i dopiero jako dorosły nauczył się  rozmawiać po polsku. Pojechał na kilka miesięcy do Polski, aby poszukać dalekiej rodziny. Na podstawie przeżyć z tej podróży napisał wspaniałą książkę pt. ‘A Polish Son in the Motherland: An American’s Journey Home’ (Texas A&M University Press, 2005). W ostatnich latach na emeryturze poświęczył się promocji wszystkiego co polskie” – pisze Urbikas.
Wspomina też, że Kniffel z uznaniem wyrażał się o jej książce i był dobrym przyjacielem.
Więcej nformacji na temat Donny Urbikas i jej książki w internecie.
(inf. wł)

REKLAMA

2129781848 views

REKLAMA

REKLAMA

2129781863 views

REKLAMA

REKLAMA

2131578183 views

REKLAMA

2129781873 views

REKLAMA

2129781876 views

REKLAMA

2129781880 views