REKLAMA

2119986070 views

REKLAMA

2119986068 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaZdrowa niedziela w Kopernikusie

Zdrowa niedziela w Kopernikusie

-

ZDROWA NIEDZIELA – HEALTH EXPO to program, który od czterech lat cieszy się wśród Polonii chicagowskiej niesłabnącą popularnością. Tegoroczną edycję odwiedziło około 200 osób.  Tegoroczne Expo, tradycyjnie już, odbyło się 6 kwietnia w Copernicus Foundation.

Pamiątkowe zdjęcie organizatorów EXPO fot.Artur Partyka
Pamiątkowe zdjęcie organizatorów EXPO fot.Artur Partyka

REKLAMA

W trakcie pięciogodzinnej imprezy uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak poprawić jakość i długość swojego życia. Mogli m.in. skorzystać z badań (jak np. pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru cukru we krwi, czy pomiaru poziomu cholesterolu), profesjonalnego masażu, obliczania BMI (wskaźnika otyłości czyli tzw. wskaźnika masy ciała, Body Mass Index), obliczania wieku biologicznego, a także konsultacji lekarskiej.

Po badaniach można było skosztować smakołyków przygotowanych wyłącznie w oparciu o produkty roślinne oraz nabyć literaturę związaną z tematyką Expo.

fot.Artur Partyka
fot.Artur Partyka

– Ze względu na swoją długowieczność i lepszy – w porównaniu do reszty populacji – stan zdrowia, Adwentyści Dnia Siódmego są w USA przedmiotem naukowych badań finansowanych milionami dolarów pochodzącymi z rządu Stanów Zjednoczonych. Wyniki tego szeroko zakrojonego i trwającego wiele lat studium jednoznacznie wskazują na to, że to adwentystyczny styl życia, oparty na pochodzących z Pisma Świętego zaleceniach, jest tajemnicą ich długowieczności. Jako chrześcijanie wierzymy, że Bóg jest zainteresowany zdrowiem swoich stworzeń. Organizacja EXPO i promująca zdrowy styl życia działalność naszego kościoła to praktyczny i wymierny sposób naszej chrześcijańskiej posługi dla chicagowskiej Polonii, z którego mogą skorzystać wszyscy, niezależnie od różnic wyznaniowych. Prócz zdrowej niedzieli organizujemy np. wykłady zdrowotne, szkoły zdrowego gotowania, czy kursy dla osób chcących porzucić nałóg palenia papierosów – mówi Arkadiusz Bojko, organizator wystawy zdrowotnej.

Tegoroczne Expo zorganizowali wspólnie Kościół Adwentystów Dnia siódmego w Chicago, Fundacja Źródła Życia z Polski oraz blog ZdrowienaTalerzu.pl

Kontynuacją EXPO ZDROWIE są wykłady zdrowotne pod hasłem „Zdrowie – Twój wybór… jak przedłużyć życie o 10-12 lat?”, które odbywają się w Copernicus Center do czwartku, 10 kwietnia.

Tekst: Agnieszka Flakus

Zdjęcia: Artur Partyka

[cincopa A8EA0krumVXD]

REKLAMA

2118347621 views

REKLAMA

2118347742 views

REKLAMA

REKLAMA

2120144100 views

REKLAMA

2118347821 views

REKLAMA

2118347890 views

REKLAMA

2118347956 views