REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaZarząd KPA-IL odwołany. Będą ponowne wybory

Zarząd KPA-IL odwołany. Będą ponowne wybory

-

Wybrany w marcu zarząd KPA-IL. W środku Bogusław Niemczewski, odwołany prezes fot.Andrzej Baraniak
Wybrany w marcu zarząd KPA-IL. W środku Bogusław Niemczewski, odwołany prezes fot.Andrzej Baraniak

Obecny Zarząd KPA-IL został odwołany z powodu złamania przepisów statutowych w czasie wyborów w marcu br. Do władzy na okres przejściowy został przywrócony poprzedni zarząd z prezes Ireną Moskal. Wkrótce odbędą się ponowne wybory.

REKLAMA

Taką decyzję podjął Zarząd Krajowy Kongresu Polonii Amerykańskiej na posiedzeniu  22 czerwca, przyjmując decyzje krajowego Komitetu Próśb, Skarg i Zażaleń KPA, który został powołany  do rozpatrzenia skargi wniesionej przez członków wydziału stanu Illinois Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA-IL).

Podjęcie decyzji o odwołaniu zarządu KPA-IL poprzedzało wnikliwe dochodzenie. Komitet Próśb, Skarg i Zażaleń KPA, składający się zdyrektorów krajowych reprezentujących różne stany, przeanalizował rezultaty marcowych wyborów oraz zweryfikował wszystkie dokumenty dotyczące sposobu ich przeprowadzenia.

Jak podkreśla Zarząd Krajowy KPA w swej decyzji, statut KPA-IL wymaga wyboru zdecydowaną większością głosów, a takiej nie miał żaden kandydatów na prezesa KPA-IL,  kandydaci na inne urzędy, niemający opozycji, nie otrzymali żadnych głosów, przez co  urzędy mają wakaty.

Wkrótce zostanie ustalona data ponowych wyborów. Nowy zarząd musi zostać wybrany jak najszybciej, by KPA-IL miał należytą reprezentację na posiedzeniu Rady Dyrektorów KPA, która odbędzie się w lipcu br. w Waszyngtonie.

(inf. wł.)

2 KOMENTARZE

  1. Jezeli zostaly naruszone przepisy statutowe, to Zarzad Krajowy Kongresu Polonii Amerykanskiej mogl postapic “nie dobrze albo zle” tylko zgodnie z litera prawa,czyli prawidlowo, i tak ,jak wynika z tego komunikatu, prawnie postapil .Tak wiec zespolowe podziekowanie za rzecz oczywista,czyli dzialanie na rzecz koniecznosci przestrzegania prawa bez wzgledu na wage sprawy, bylo calkowicie zbedne…chyba ze dziekujacy zespol,w imieniu ktorego wystepuje Invictus, ma zupelnie inne przeslanie na celu .

REKLAMA

2123059328 views

REKLAMA

REKLAMA

2123059345 views

REKLAMA

REKLAMA

2124855665 views

REKLAMA

2123059355 views

REKLAMA

2123059361 views

REKLAMA

2123059365 views