REKLAMA

2132182197 views

REKLAMA

2132182196 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPACCZaprzysiężenie zarządu Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej

Zaprzysiężenie zarządu Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej

-

Na pierwszym od ponad roku niewirtualnym zebraniu Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (PACC) został zaprzysiężony nowy zarząd organizacji. Rozdane zostały certyfikaty członkostwa oraz dyplomy uznania. Uczestnicy spotkania celebrowali sukcesy Izby Handlowej i cieszyli się z osobistego spotkania po długiej przerwie. 

Przedstawiciele zarządu, rady dyrektorów oraz pracownicy firm członkowskich Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Polish American Chamber of Commerce, PACC) spotkali się we wtorek 23 marca w hotelu Comfort Suites Chicago O’Hare w podchicagowskim Schiller Park na pierwszym niewirtualnym zebraniu, zorganizowanym dzięki poluźnieniu epidemicznych restrykcji.  

REKLAMA

Przybyłych serdecznie powitał Bogdan Pukszta – dyrektor wykonawczy Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Executive Director Polish American Chamber of Commerce).

Gratulacje i wyrazy uznania złożyli goście: Michał Rzeźnik – dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Chicago (Polish Investment & Trade Agency, PAIH), Nick Caiafa – burmistrz Schiller Park oraz Bridget Degnen – komisarz Rady Powiatu Cook dystryktu 12., którzy zostali zaproszeni do udziału w uroczystym zebraniu.  

Bogdan Pukszta przypomniał, że misją PACC jest wspieranie działalności prowadzonej przez zrzeszonych w niej członków, szeroko pojęta edukacja i rozwój lokalnych stosunków biznesowych w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Podkreślił, że ostatnie prawie dwa lata były inne, ponieważ nigdy przedtem nie prowadzono działalności podczas pandemii. Z dumą mówił o ponad 40 nowych firmach, które od stycznia 2019 roku dołączyły do organizacji. Omawiając osiągnięcia w latach 2019-2020 mówił też o sprawnej i efektywnej zmianie form współpracy w związku z pandemią COVID-19, przy wykorzystaniu nowych metod współczesnych technologii, a także o kontynuowanych w ten sposób seminariach, konsultacjach i doradztwie.

Podczas prezentacji pokazano zdjęcia z dorocznych imprez integracyjnych, wspólnych celebracji nowo otwieranych biznesów, konferencji, a także dokumentujące współpracę z Polską.

Punktem kulminacyjnym uroczystego zebrania było przedstawienie i zaprzysiężenie członków nowego zarządu. Z uwagi na cenne doświadczenie zawodowe i pożądane w biznesie cechy liderów, do rady dyrektorów ponownie zostali wybrani: Agnes Bastrzyk ze Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce (PRCUA), Margaret Borla – Porte Brown LLC, Iwona Filipiak – BHHS Chicago, Gregory Handzel – Handzel & Associates Ltd., Jola Santocka – Polamer, Inc., Stanley Skoczen – Omega Structures, Inc., Aneta Szulakiewicz – General Masonry Supply Venture LLC,  Anna Tukiendorf-Wilhite – TTI Medical Training.

Do zarządu dołączyli nowi członkowie: Łukasz Dudka – dyrektor generalny „Dziennika Związkowego”, reprezentujący również Związek Narodowy Polski (Polish National Alliance, PNA) oraz Kamila Sumelka z Centrum Kopernikowskiego (Copernicus Center).

Ceremonię zaprzysiężenia rady dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej na lata 2021-2022 dokonał gość honorowy Michał Rzeźnik – dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Chicago, któremu asystował Bogdan Pukszta – dyrektor wykonawczy Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Executive Director Polish American Chamber of Commerce).

Do zarządu Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej na lata 2021-2022 zostali wybrani: prezes – Iwona Filipiak, wiceprezes do spraw wewnętrznych – Agnieszka Bastrzyk, wiceprezes do spraw lokalnych – Jola Santocka, wiceprezes do spraw międzynarodowych – Aneta Szulakiewicz, sekretarz – Łukasz Dudka i skarbnik – Margaret Borla.

Stanley Skoczen, były prezes Izby, będzie przewodniczył radzie doradczej (The PACC’s Advisory Board).

Prezes Iwona Filipiak w krótkim przemówieniu po zaprzysiężeniu nowego zarządu zapewniła o gotowości do rzetelnej pracy, aby jako drużyna (team) stwarzać coraz lepsze perspektywy rozwoju. Mówiła o tym, że tu obecni są po to, aby wspierać się wzajemnie, współpracować i wspólnie osiągać sukcesy. Serdecznie pogratulowała wybranym, a wszystkim życzyła pięknej wiosny.

Podczas uroczystego zebrania zostały wręczone certyfikaty członkostwa i dyplomy uznania. Certyfikaty członkostwa otrzymali Comfort Suites O’Hare Airport, który odebrała Dani Baber – regionalny dyrektor sprzedaży i marketingu (Regional Director of Sales & Marketing) i Adam J. Garlewicz.

W uznaniu za pracę na rzecz Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Polish American Chamber) dyplomy uznania wręczono Agnieszce Rapacz i Henrykowi Kazmierczakowi. 

Łukasz Dudka, nowy sekretarz w zarządzie PACC, opowiedział o korzyściach wynikających ze współpracy organizacji z naszą gazetą. – „Dziennik Związkowy” współpracuje z Izbą Handlową od wielu lat. Na łamach gazety stale ukazują się informacje dotyczące bieżącej działalności Izby. Te informacje opracowuje Bogdan Pukszta i zawsze, kiedy coś ważnego się dzieje, kiedy podejmowana jest ważna inicjatywa przez Izbę, nasza gazeta te informacje publikuje. Natomiast z mojej perspektywy jest to doskonała okazja do tego, żeby poznać nowych ludzi, poszerzyć zasięg marketingowy „Dziennika Związkowego”, żeby poprzez działalność w Izbie nawiązywać nowe kontakty, pozyskiwać nowych reklamodawców i powiększać zasięg czytelniczy gazety .

Po części oficjalnej odbyła się loteria z nagrodami ufundowanymi przez Roberta Stafeckiego z Arkadia Life oraz spotkanie towarzyskie.

Tekst: Jola Plesiewicz

Zdjęcia: Dariusz Piłka

Założona w 1994 roku Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (PACC) jest organizacją niedochodową non-profit zarejestrowaną w stanie Illinois jako stowarzyszenie biznesowe. Izba zajmuje się wspieraniem rozwoju kontaktów biznesowych swoich członków, ułatwianiem nawiązywania kontaktów handlowych w USA i za granicą oraz szeroko pojętą edukacją.

REKLAMA

2129440515 views

REKLAMA

REKLAMA

2129440530 views

REKLAMA

REKLAMA

2131236850 views

REKLAMA

2129440540 views

REKLAMA

2129440543 views

REKLAMA

2129440547 views