REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaZapraszamy na Koncert 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Polonia”

Zapraszamy na Koncert 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Polonia”

-

W niedzielę 5 czerwca br. o godzinie 16:00, w sali teatralnej Du Page College McAninch Arts odbędzie się uroczysty koncert galowy, z  okazji  35. rocznicy powstania Zespołu Pieśni i Tańca „Polonia”, z udziałem wszystkich grup dzieci i młodzieży, na który serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy. 

Folk nie musi być nudny, monotonny czy niemodny. Folk to sztuka, to dzieło, to narodowy skarb. W tradycyjnej kulturze ludowej odbija się, jak w zwierciadle nasza przepiękna polska historia. Tradycje, obrzędy, obyczaje, zwyczaje, muzyka, taniec, śpiew, sztuka ludowa – to jest to, co podkreśla piękno, oryginalność i wyjątkowość polskiego narodu. A mamy się czym pochwalić! Kultura ludowa to wciąż otwarta księga. Zapisujemy jej karty od wieków, ciągle z nową energią. 

REKLAMA

Zespół Pieśni i Tańca „Polonia” swoją wieloletnią, barwną historię, unikatowy repertuar taneczny i muzyczny, oryginalne zaplecze kostiumowe oraz rzeszę wspaniałych śpiewaków i tancerzy, zawdzięcza kwalifikacjom oraz orientacji etnograficznej kadry instruktorskiej, dzięki której powstały znakomite aranżacje. Na tegorocznym koncercie jubileuszowym młodzi tancerze zaprezentują kolejne nowe dzieła choreograficzne, muzyczne i kostiumowe ze swojego bogatego repertuaru. Suita tańców spiskich, biłgorajskich, kurpiowskich, rzeszowskich, kaszubskich, cieszyńsko-beskidzkich przy akompaniamencie własnej kapeli świetnych muzyków, pod dyrekcja wieloletniego dyrektora muzycznego Mieczysława Dziś. Będzie też premierowe wykonanie pieśni jubileuszowej  do słów Marianny Dziś oraz  pieśni „Daleko, daleko” w wykonaniu solistów i chóru na cztery glosy z towarzyszeniem własnej kapeli.

Tańce „Starej Warszawy” oraz  tańce nowoczesne to  jeszcze tylko kilka pozycji, których premiery będzie można zobaczyć.

Zespół Pieśni i Tańca „Polonia”  istnieje pod patronatem PRCUA i jest organizacją niedochodową, zajmującą się ludową oraz narodowo-historyczną edukacją artystyczną dzieci i młodzieży. Od 35 lat, zespół bierze aktywny udział w życiu kulturalnym i społecznym w środowisku polonijnym i amerykańskim. Jest ambasadorem kultury polskiej w USA i na całym świecie, koncertując w 22 krajach na wszystkich kontynentach. Za zasługi i wybitne osiągnięcia w krzewieniu polskiej kultury ludowej odznaczony został Złotym Medalem „Wspólnoty Polskiej” oraz jest Laureatem Nagrody im. Oskara Kolberga w 2021 roku.     

W styczniu ubiegłego roku Zespół Pieśni i Tańca „Polonia” pożegnał największy klejnot swojego 35-letniego istnienia. Po wspaniałych i szalenie owocnych 65 latach swojej pracy artystycznej odeszła jego założycielka, dyrektor artystyczny i choreograf Cecylia Rożnowska. Koncert 35-lecia będzie, między innymi, głębokim wspomnieniem oraz hołdem ku pamięci Jej miłości do Ojczyzny, do dzieci i młodzieży, jak i sztuki folkloru, życia artystycznego i postawy pedagogicznej w dziejach zespołu od początków jego założenia. Pani Cecylia na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich swoich wychowanków, tancerzy i nauczycieli.

Koncert jubileuszowy odbędzie się w niedzielę 5 czerwca, 2022 roku o godzinie 16:00, w sali teatralnej Du Page College McAninch Arts Center przy 425 Fawell Blvd. w Glen Ellyn, (IL 60137).  Na bogaty program koncertu składa się praca naszych choreografów i instruktorów:Jaclyn Krysiński, Niki Romek, Magdaleny Rozko, Emilki Wojciak i Niny Romek. Z „Polonią” od wielu lat także współpracują znakomite choreograf: Iwona Puc i Ewa Bielecka.

Zapraszamy wszystkich – rodziców, młodzież i dzieci, tych młodszych i tych starszych, tych roztańczonych myślą i rozśpiewanych duchem, ale kochających polskie tradycje i folklor, na historyczny koncert 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Polonia”. Podziwiajmy polskie muzyczne rzemiosło, taneczny talent, kunszt, inwencję twórcze i prawdziwe poświęcenie dzieci i młodzieży oraz ich rodzin z Zespołu Pieśni i Tańca „Polonia”.

Info.: Anna Krysiński, (847) 529-2555    

kierownik Zespołu Pieśni i Tańca POLONIA 

www.poloniaensemble.com    

Facebook: Polonia Polish Folk Song & Dance Ensemble

Tekst: Dorota Roman

Zdjęcia: arch. zespołu „Polonia”

REKLAMA

2107432206 views

REKLAMA

2107432438 views

REKLAMA

2109228829 views

REKLAMA

2107432579 views

REKLAMA

2107432678 views

REKLAMA

2107432786 views