REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaZapraszamy do Polskiej Szkoły im. Ignacego Jana Paderewskiego w Niles

Zapraszamy do Polskiej Szkoły im. Ignacego Jana Paderewskiego w Niles

-

„Kto po polsku mówić chce, w Paderewskim uczy się”

To hasło i maskotka szkoły – przyjazny lew we fraku pianisty – są dziełem samych uczniów Polskiej Szkoły im. Ignacego Jana Paderewskiego w Niles, którzy  w sobotnie poranki wypełniają radosnym gwarem szkolne korytarze.

REKLAMA

Chociaż wielu uczniów szkół polonijnych odlicza już ostatnie dni do zakończenia roku szkolnego i razem ze swoimi rodzicami planuje wakacyjne podróże, to część rodziców właśnie teraz zastanawia się nad wyborem szkoły polonijnej, do której warto zapisać swoje dziecko po wakacjach. Pragniemy pomóc Państwu w tym wyborze, zapraszając do Szkoły Paderewskiego w Niles.

Od 45 lat Polska Szkoła im. Ignacego Jana Paderewskiego kształci i wychowuje kolejne pokolenia dzieci i młodzieży. Założycielami szkoły byli rodzice, którzy chcieli, aby polskość żyła w sercach ich dzieci, a ich pragnieniem było przekazanie polskiej tradycji i kultury swoim dzieciom. Rodzice wybrali na patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego – wybitnego pianistę, kompozytora, polityka i męża stanu, niestrudzonego orędownika niepodległej Polski. W Szkole Paderewskiego tradycja styka się ze współczesnością: przybliżamy dzieciom i młodzieży historię Polski, polskie tradycje i zwyczaje, prowadzimy katechizację i pogłębiamy wśród uczniów poczucie przynależności do Ojczyzny przodków ich rodziców i dziadków – Polski. Jesteśmy też otwarci na nowe wyzwania współczesnej edukacji, stawiając na nowoczesne metody nauczania i korzystając z postępu w zakresie metodyki nauczania języka polskiego jako drugiego, w swojej pracy stosujemy też multimedialne pomoce dydaktyczne.

Szkoła Paderewskiego jest jedną wielką rodziną, do której uczniowie, rodzice oraz nauczyciele chętnie przychodzą. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych i plastycznych, biorą udział w wielu konkursach szkolnych, zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach międzyszkolnych. Nasi nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem oraz kierunkowym wykształceniem są oddani swoim uczniom i szkole, jak sami podkreślają „są pełni optymizmu, a nauczanie jest ich pasją”. Rodzice chętnie uczestniczą w życiu szkoły i pomagają w organizacji wielu wydarzeń szkolnych, balów i kiermaszy. Zarówno uczniowie jak i ich rodzice bardzo chętnie angażują się w wiele akcji dobroczynnych, uczestniczą w radiotonach, przygotowują paczki świąteczne dla dzieci i młodzieży specjalnej troski oraz chętnie opowiadają o swojej szkole na antenie Telewizji Polvision w programie „Dzieci mówią”. 

Zapisy do Polskiej Szkoły im. Ignacego Jana Paderewskiego w Niles trwają, szczegóły naszej oferty są dostępne na stronie szkoły: ignacypaderewski.org oraz na facebook.

Bardzo serdecznie zapraszamy w progi naszej szkoły rodziców, dzieci i młodzież, którzy chcą być częścią naszej szkolnej społeczności. Do zobaczenia!

Tekst: Dorota Stempniewicz

Zdjęcia: Szkoła Paderewskiego

REKLAMA

2109612678 views

REKLAMA

REKLAMA

2109612910 views

REKLAMA

REKLAMA

2111409301 views

REKLAMA

2109613051 views

REKLAMA

2109613150 views

REKLAMA

2109613258 views