REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Zapraszamy do lektury, czyli weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Zapraszamy do lektury, czyli weekend z “Dziennikiem Związkowym”

-

Prognoza pogody zapowiada całkiem przyjemny letni weekend w Chicago i okolicach. Zapraszamy więc do lektury najnowszego weekendowego wydania ,,Dziennika Związkowego”, w którym m.in.:

– czy doczekamy się włączenia Polski do programu Visa Waiver w tym roku? Podobno jesteśmy blisko, coraz bliżej zniesienia wiz – przekonuje w swoim tekście red. Jolanta Telega,

REKLAMA

2147483647 clicks

– zeszyty, kredki, ołówki i… kuloodporny plecak. Czy tak ma wyglądać wyprawka szkolna w dzisiejszej amerykańskiej rzeczywistości? Czy takie wyposażenie stało się smutną koniecznością czy też chwytem marketingowym opartym na strachu i ludzkiej tragedii? Odpowiedzi poszukała red. Joanna Marszałek.

– młodzi, biali i wściekli. Co kieruje sprawcami masowych strzelanin? Po ostatnich wydarzeniach w Dayton w stanie Ohio i w El Paso w stanie Teksas, na to pytanie próbuje w swoim tekście odpowiedzieć red. Grzegorz Dziedzic.

– red. naczelna Alicja Otap podsumowała wyniki loterii wizowej 2020. Wynika z nich, że Polska wypadła bardzo słabo. Ile wylosowaliśmy wiz na pobyt stały w USA? Odpowiedź w tekście w wydaniu weekendowym.

– publikujemy list prezesa KPA Franka J. Spuli do sekretarza stanu USA Michaela Pompeo ws. restytucji mienia ofiar Holocaustu oraz zapowiadamy wizytę burmistrz Chicago Lori Lightfoot w siedzibie Związku Narodowego Polskiego, gdzie spotka się z przedstawicielami środowisk polonijnych oraz lokalnych społeczności, organizacji społecznych i biznesowych, i sąsiadów ZNP-PNA.

– linia lotnicza American Airlines uruchomi w przyszłym roku swoje pierwsze połączenie do Polski – samoloty przewoźnika będą latać od 7 maja na trasie z Chicago do Krakowa. To poważna konkurencja dla obsługującego tę trasę LOT-u.

Nie zapominamy też, że w sobotę, 10 sierpnia wyruszy 32. Piesza Polonijna Pielgrzymka Maryjna do Merrillville. Tymczasem w pierwszej w 1987 roku szło… siedmiu pielgrzymów. Polecamy wywiad z jej organizatorem, Lechem Kuberą.

A jeśli idziesz w tegorocznej pielgrzymce, to koniecznie zabierz ze sobą w drogę nasz specjalny dodatek ,,Dziennik Pielgrzymki”. Jeśli nie kupiłeś go razem z ,,Dziennikiem Związkowym” w ubiegły weekend, to w piątek 9 sierpnia zapraszamy do naszej redakcji przy 6100 N. Cicero w Chicago (siedziba Związku Narodowego Polskiego). Dodatek będzie także dostępny dla wszystkich podczas rozpoczęcia pielgrzymki w sobotę rano oraz w niedzielę, na jej zakończenie w Marrillville.

W ubiegły weekend Polonia w Chicago pamiętała o 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Hołd powstańcom oddano w uroczystościach na Trójcowie i w Muzeum Polskim w Ameryce. Mamy relacje z tych wydarzeń w wydaniu weekendowym ,,Dziennika Związkowego”. Nasi fotoreporteży i korespondenci byli także na Polonijnym Święcie Plonów w Yorkville (dożynkach), na 6. Rejsie Spełnionych Marzeń po jeziorze Michigan oraz na modlitewnym spotkaniu przed kościołem św. Wojciecha. Fotorelacje z tych wydarzeń także w wydaniu weekendowym.

W ubiegłą niedzielę, 4 sierpnia byliśmy także na Maxwell Street Market w Chicago i sprawdziliśmy – ma się dobrze.  Jeśli jeszcze nie odwiedziliście tego miejsca, to może zachęci was do tego nasza relacja.

Jak zwykle polecamy także lekturę naszego Magazynu Weekendowego “Kalejdoskop” oraz część czwartą wydania weekendowego, w której znajdziecie wiele porad z wielu dziedzin, smaczne przepisy, konkurs w którym wygrać można tablet Amazon Kindle Fire, masę wiadomości sportowych – w tym z polonijnych boisk oraz zapowiedzi wydarzeń polonijnych i kulturalnych w Chicago i na przedmieściach.

Do tego dokładamy dwie części z największą bazą ogłoszeń w mieście.

#NiePrzegap i #CzytajZnami!

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

2131723902 views

REKLAMA

REKLAMA

2131723917 views

REKLAMA

REKLAMA

2133520237 views

REKLAMA

2131723927 views

REKLAMA

2131723930 views

REKLAMA

2131723934 views