REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Zakończenie roku szkolnego w przededniu rozpoczęcia…

Zakończenie roku szkolnego w przededniu rozpoczęcia…

-

Nietypowy rok szkolny 2019/20 został sfinalizowany w Polskiej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Niles w przededniu rozpoczęcia nowego roku nauki 2020/21. Nauka w formie zdalnej rozpocznie się w Szkole Kopernika w sobotę 12 września.

Nieplanowane okoliczności wymusiły na władzach szkolnych zmianę decyzji o wręczeniu świadectw. I choć ostatni wirtualny dzwonek zabrzmiał 16 maja to pierwsze świadectwa opatrzone wizerunkiem polskiego godła i patrona szkoły rozdano trzy miesiące później. Niebywały zaszczyt spotkał absolwentów klasy ósmej, którzy jako pierwsi otrzymali zaległe świadectwa szkolne. Czas wyczekiwania na dowód ukończenia polonijnej szkoły podstawowej poza granicami Polski zrekompensowała msza święta odprawiona w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i katechetów. Po mszy uczniowie, którym ostatnie wakacyjne chwile pozwoliły na uczestnictwo w uroczystości odebrali świadectwa i nagrody z rąk wychowawcy klasy Heleny Sołtys i dyrektora szkoły Bernardy Redlińskiej.

REKLAMA

2147483647 clicks

W uznaniu nadzwyczajnych wyników w nauce i zachowaniu oraz reprezentowaniu szkoły uczniowie: Sebastian Dzierżanowski, Tom Halupka i Anna Gębicz otrzymali stypendia ufundowane przez Zarząd Szkoły oraz Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Rodzicom uczniów, którzy wykazali się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz zaangażowaniem w promowanie imienia szkoły wręczono listy gratulacyjne, które otrzymali: Bożena i Jerzy Dzierżanowscy, Marta, Łukasz Halupka, Monika i Sławomir Majcher, Małgorzata i Krzysztof Siwiec, Izabela Marzec i Grzegorz Ślenk, Anna i Stanisław Zachwiej.

Uczennica Karolina Ślenk otrzymała dyplom za wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fotograficznym „Polskość bielą i czerwienią się mieni”, który był zorganizowany przez Przystanek Historia IPN działający pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich i redakcję ,,Dziennika Związkowego”.

Dyplomem Przyjaciel Szkoły podziękowano pani Monice Majcher, która nie tylko angażuje się w pracę w zarządzie szkoły, ale przez wiele lat  była liderem Trójki Klasowej rodziców klasy ósmej.

Po oficjalnej części uroczystości nadszedł czas na podziękowania, pamiątkowe zdjęcia i rozmowy, które trudno było zakończyć. Wszyscy uczniowie na zawsze pozostaną w pamięci swej nauczycielki tworząc niezapomniany album dwudziestu czterech GWIAZD 2020.

Dziękując moim Absolwentom i ich rodzicom za wspólną edukacyjną przygodę pod dachem Kopernika zapraszam do kontynuacji nauki w polonijnym liceum. Per aspera ad astra –  przez trudy do gwiazd, niech te słowa w trudnym i wymagającym czasie pandemii okażą się motywacją do stawiania sobie wymagań wskazujących na szacunek do zdobytych w szkole wartości i umiejętności. Zapraszam do naszej szkoły, w której nauka w formie zdalnej rozpocznie się w sobotę 12 września.

Niezdecydowanym dedykuję słowa księdza Sławomira Kurca, który zwrócił uwagę na wartość zachowania języka, historii i tradycji polskiej oraz funkcję polskiej szkoły jako źródła polskości i środowiska w którym wzrasta młode pokolenie.

Autor: Helena Sołtys 

Zdjęcia z galerii: Monika Majcher

REKLAMA

2131754152 views

REKLAMA

REKLAMA

2131754167 views

REKLAMA

REKLAMA

2133550487 views

REKLAMA

2131754177 views

REKLAMA

2131754180 views

REKLAMA

2131754184 views