REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaZakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Polskiej Szkole im. Tadeusza Kościuszki w Chicago

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Polskiej Szkole im. Tadeusza Kościuszki w Chicago

-

W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Chicago i River Grove zorganizowała uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020. 

W poniedziałek 7 września wszystkie klasy, z wyjątkiem klas VIII i III maturalnych spotkały się przed dawnym szkolnym  budynkiem Guerin Prep. Tam zostały rozdane świadectwa, dyplomy i nagrody. Wszyscy nauczyciele, uczniowie  i rodzice ze łzami w oczach spotkali się nie tylko po to, aby odebrać świadectwa i pożegnać stary rok, ale również pożegnać budynek szkolny, w którym spotykaliśmy się przez wiele lat. Od 11 września nową lokalizacją szkoły jest budynek szkoły św. Cypriana  pod adresem 2561 Clinton St. w River Grove. W budynku Guerin Prep. spędziliśmy 18 wspaniałych lat. Będziemy bardzo tęsknić za naszą dawną lokalizacją. Nowy budynek mimo iż jest dużo mniejszy, bo posiada tylko 13 klas lekcyjnych,  jest wspaniale przygotowany na przyjęcie uczniów. Zajęcia będą się w nim odbywać w piątek wieczorem i w sobotę rano. Dzięki temu każdy chętny uczeń znajdzie dla siebie miejsce.

REKLAMA

Drugą  wspaniałą szkolną uroczystością było zakończenie roku szkolnego dla 46 maturzystów rocznika 2020. Trzy klasy  maturalne wraz z nauczycielami, katechetami, dyrekcją, prezesem i przedstawicielami rodziców pożegnały się ze szkołą 10 września w gościnnych progach sali bankietowej Lone Tree Manor.  Przy dźwiękach melodii Gaudeamus do sali weszli przepięknie ubrani w białe togi  uczniowie klas III licealnych. Widok ten wzbudził we wszystkich uczucie wzruszenia i wielkiej dumy. Kolejna wspaniała grupa młodych ambasadorów polskości opuściła mury szkoły Kościuszki, aby pójść w świat i godnie reprezentować szkołę, Polskę, Jej historię, kulturę i tradycje.

Wzruszenie, jakie towarzyszyło wszystkim podczas pożegnania, szczególnie w czasie podziękowań, po raz kolejny udokumentowało, że młodzi Amerykanie polskiego pochodzenia z wielką miłością odnoszą się do własnego kształcenia i pobytu w polskiej szkole.   Były łzy wzruszenia, radość ze spotkania i długie rozmowy. Po rozdaniu świadectw, dyplomów, stypendiów i nagród nastąpił uroczysty obiad z deserem, a po nim zabawa przy dźwiękach ulubionych polskich melodii, które przypomniały naszym uczniom studniówkę 2020. Wspólne tańce, swobodne rozmowy, zdjęcia, cudowna atmosfera, śmiech i łzy przeplatały się ze sobą.

Honorowym gościem spotkania była pani Marta Hajnas-Branch Quality Coordinator z Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej, która miała dla naszych absolwentów nagrody finansowe. Nagrodzeni zostali: Gabrielle Golec, Nicole Jabłoński, Wiktor Kurzawa.  Trzy uczennice otrzymały ufundowane przez szkołę stypendia w wysokości 700 dol. każde: Nina Dziamba, Anna Fedczuk i Victoria Głowacki. Gratulujemy wszystkim absolwentom wspaniałej postawy ucznia, a szczególne słowa kierujemy do tych, którzy zostali wybrani do grona „Najlepszy z Najlepszych” byli to: Gabrielle Golec, Nicole Jabłoński, Annette Król, Victoria Wasik, Mateusz Nieszała, Victoria Wachowski, Nina Dziamba, Anna Fedczuk, Klaudia Molo, Emilia Koper, Victoria Głowacka, Olivia Pajer, Victoria Olejarz, Katherine Kozioł. Gorące słowa podziękowań kieruję w stronę pań wychowawczyń i katechetek: Barbary Adamczyk, Haliny Czajkowskiej, Anny Rosy, Cecylii Jabłońskiej i Elżbiety Gandy za ich wspaniałą pracę i poświęcenie. Dziękujemy pani prezes Anecie Dudek za zorganizowanie spotkania pożegnalnego w sali bankietowej.

Dziękujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom za słowa pożegnania, piękne kwiaty i wyrazy wdzięczności. Bardzo dziękuję naszej absolwentce Urszuli Michałowskiej, która wspaniale nagłośniła  i filmowała „live streamingiem”  uroczystość dla rodziców, którzy niestety nie mogli uczestniczyć w pożegnaniu, a dzięki temu mogli wszystko oglądać.

Dyrektor szkoły

Urszula A. Gawlik

REKLAMA

2116402712 views

REKLAMA

REKLAMA

2116402922 views

REKLAMA

REKLAMA

2118199298 views

REKLAMA

2116403040 views

REKLAMA

2116403127 views

Deportacja marzycieli?

Bez śladu

REKLAMA

2116403221 views