REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaZakończenie roku nauki w Polskiej Szkole im. Trójcy Świętej

Zakończenie roku nauki w Polskiej Szkole im. Trójcy Świętej

-

Tradycyjne zakończenie każdego roku szkolnego jest czasem podsumowań, podziękowań, wręczanych nagród i wakacyjnych życzeń. Polska Szkoła im. Trójcy Świętej, pomimo napotkanych trudności spowodowanych pandemią koronawirusa, zdecydowała się na wspólną celebrację związaną z rozdaniem uczniom świadectw, ale uroczystość pożegnania ze szkołą była bardzo okrojona.

Ten rok szkolny na pewno różnił się od poprzednich. Jakże nietypowe i niełatwe były ostatnie miesiące nauki. Pozbawieni rutyny i przyzwyczajeń, wszyscy nagle musieliśmy nauczyć się nowych metod pracy i obcowania z wirtualnym nauczaniem i uczeniem się. Brakowało bezpośredniego kontaktu z uczniami, nawiązywania relacji i budowania więzi, a w miejsce szkolnych lekcji wlała się najnowocześniejsza technologia. W nowej sytuacji nauczania zdalnego odnaleźć musieli się nauczyciele, uczniowie i rodzice.

REKLAMA

W końcu z wielką determinacją pokonania wszelkich trudności dotarliśmy do końca roku szkolnego.

Klasa maturalna

Zgodnie z wszelkimi procedurami zachowania norm bezpieczeństwa 20 czerwca 2020 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się w murach kościoła Świętej Trójcy na uroczystym wręczeniu świadectw. W trosce o zdrowie wszystkich zgromadzonych, spotkania odbyły się w różnym przedziale czasowym z podziałem na dwie grupy wiekowe.

Następnego dnia – w niedzielę 21 czerwca, wszystkie rodziny szkolne mogły uczestniczyć w kończącej rok szkolny 2019/20 mszy świętej.

Sobotnią uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Pani Maria Baran gorąco witając uczniów, rodziców i nauczycieli. Wracając myślą do minionego roku spędzonego w murach szkoły, Pani Dyrektor w kilku słowach przybliżyła obecnym na uroczystości wizerunek szkoły. Podziękowała nauczycielom za profesjonalne podejście do roli nauczyciela, za odkrywanie i pielęgnowanie uczniowskich talentów, a współpracującym i wspierającym szkołę rodzicom dziękowała za dbałość pielęgnowania tradycji i kultury polskiej wśród swoich dzieci. Przemówienie Pani Marii Baran było pełne refleksji, podziękowań i gratulacji dla wszystkich uczniów, ich wywalczonych sukcesów i zwycięstw.

Podczas uroczystości słowa gratulacji skierowane zostały przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, którzy stanęli na wysokości zadania i wzorowo zdali swój egzamin maturalny w sposób zupełnie nowy dla nich jak i dla wychowawcy klasy – pani Bernadetty Manturo.

Zerówka

Dyrektorka szkoły życzyła młodym ludziom, aby pielęgnowali swoje talenty i zdolności, by móc je dobrze wykorzystać w swoim przyszłym życiu – życiu dorosłego człowieka.

Absolwenci otrzymali liczne wyróżnienia, między innymi certyfikaty pieniężne od Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej dla wyróżniających się w nauce uczniów.

Wśród świętujących zakończenie pewnego etapu nauki byli również uczniowie klasy ósmej. W niebieskich togach z rąk księdza proboszcza Andrzeja Totzke i dyrektor szkoły Marii Baran odebrali oni okolicznościowe statuetki i świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Bezpowrotne pożegnanie z przedszkolem, świętowali uczniowie klasy zero, pani Katarzyny Łapińskiej- Jabłońskiej. Mieli oni także okazję zaprezentowania się w strojach graduacyjnych i po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów i statuetek dumnie przedstawili krótką część artystyczną.

Życzeniami bezpiecznych i radosnych wakacji dyrektorka szkoły zakończyła uroczystość.

Ks. Andrzej Totzke, prezydent szkoły, poprowadził modlitwę dziękczynną za kończący się rok szkolny i udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa na czas wakacji.

Rok szkolny 2019/20 zapewne przejdzie do historii. Dzięki niełatwym doświadczeniom ostatnich miesięcy wszyscy staliśmy się dojrzalsi i odpowiedzialni za nas samych i naszych bliskich, a nasze zamierzenia i plany na przyszłość uległy pewnej weryfikacji.

Teraz przyszedł czas wakacji, a więc czas słodkiego leniuchowania i regeneracji sił na nowe wyzwania i nowy rok szkolny.

Postarajmy się o to, aby pandemia nie zabrała naszym dzieciom zasłużonego wypoczynku, a przerwa w nauce była odskocznią od silnych emocji towarzyszących nam teraz na co dzień.

Irena Olejniczak
wychowawczyni klasy 8

Zdjęcia z archiwum Polskiej Szkoły im. Trójcy Świętej

REKLAMA

2096921615 views

REKLAMA

REKLAMA

2096921849 views

REKLAMA

REKLAMA

2098718245 views

REKLAMA

2096921999 views

REKLAMA

2096922101 views

REKLAMA

2096922212 views