0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaXXI Handzel Open - powrót po rocznej przerwie. Sportowo i charytatywnie

XXI Handzel Open – powrót po rocznej przerwie. Sportowo i charytatywnie

-

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, już po raz 21. odbył się turniej Handzel Open. W tym roku agencja ubezpieczeniowa Handzel & Associates Ltd, która była organizatorem i strategicznym sponsorem zawodów zaprosiła miłośników golfa do Old Oak Country Club w Homer Glen. W turnieju wzięło udział około 100 zawodników. Wśród nich byli przedstawiciele znanych polonijnych i amerykańskich firm z aglomeracji chicagowskiej.

– Dopisali zawodnicy, sponsorzy, wolontariusze i ci, którzy przyszli dopingować. W imieniu rodziny Handzel pragnę im wszystkim bardzo podziękować – powiedział organizator zawodów Grzegorz Handzel, na co dzień prezes Handzel & Associates Ltd. – Nastroje również były znakomite. Wszyscy nie mogą się doczekać kolejnej edycji, a ja już teraz obiecuję, że w przyszłym roku turniej na pewno dojdzie do skutku – dodał.

REKLAMA

Zwycięzcami tegorocznego Handzel Open z wynikiem 56, -15 zostali: Todd Moylan, Cory Moylan, Jeff Grodecki, Greg Dow, którzy wyprzedzili drugich w rywalizacji Piotra Machaja, Tomasza Dubiela, Wojciecha Szaflarskiego i Ryana Tegue (57, -14). Jeff Grodecki okazał się najlepszy w Longest Drive, Peter Wiśniewski w Longest Putt, a Nick Bates w Closest to the Pin.

Największe emocje towarzyszyły w rywalizacji, w której do wygrania było Porsche Taycan 2021 oraz 20 tys. dolarów. Warunkiem było bezpośrednie trafienie piłeczką do dołka. Nikomu ta sztuka się nie powidła, ale jak twierdzi Grzegorz Handzel, profesjonaliści z najwyższej półki mają tym duży problem. – Obserwowałem wiele golfowych zawodów i tylko trzy razy byłem świadkiem takiej udanej próby – podkreślił.

Tradycyjnie cały dochód z turnieju przeznaczony został na cele charytatywne. W tym roku beneficjentem była Fundacja Dar Serca, zapewniająca chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Polski i innych krajów Europy leczenie w USA. Na jej konto wpłynęło 12 tysięcy dolarów. Łącznie, od 1999 roku, kiedy odbyła się pierwszy tenisowy Handzel Open, zebrano i przekazano ponad 250 tysięcy dolarów na rzecz polskich organizacji charytatywnych.

– Pamiętam, że w drugiej edycji turnieju udało nam się zebrać 15 tysięcy dolarów, co jest niepobitym rekordem. Ale tegoroczna kwota 12 tys. również jest znakomitym dorobkiem. Została ona powiększona o kolejne 1500 dolarów, które przyniosła aukcja piłeczki tenisowej z podpisem Igi Świątek – dodaje z nieukrywaną satysfakcją Grzegorz Handzel.

Powodzenie turnieju nie byłoby możliwe bez partnerów finansowych. Obok wspomnianego już strategicznego sponsora, pozostałymi byli: Porsche Exchange, B&M Auto Collision Center, Progressive, Craftwood Doors & Windows, Liberty Mutual Insurance oraz Unique Insurance. Patronat medialny objęli: Radio WPNA 103.1 FM, “Dziennik Związkowy”, Telewizja Polvision oraz Polskie Radio 1030, a o dobry humor uczestników zadbał kolejny sponsor zawodów – Browary Żywiec.

Gosia Stanonis, Dariusz Cisowski

REKLAMA

2121794820 views

REKLAMA

REKLAMA

2121794840 views

REKLAMA

REKLAMA

2123591160 views

REKLAMA

2121794851 views

REKLAMA

2121794860 views

REKLAMA

2121794864 views