REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaX festiwal “Trójcowa”

X festiwal “Trójcowa”

-

Ponad tysiąc osób wzięło udział w święcie parafii

Po raz dziesiąty odbył się festiwalu Polskiej Misji pw. Świętej Trójcy. Festiwal rozpoczął się w ośrodku “Case Italia” w Stone Park bezpośrednio po mszy świętej sprawowanej przez prowincjała, ks. Pawła Bandurskiego i ks. dyrektora Andrzeja Maślejaka w asyście pozostałych duszpasterzy z “Trójcowa”.

Ks. dyrektor Andrzej Maślejak wręczył maturzystom puchar za zwycięstwo w pojedynku siatkarskim
Ks. dyrektor Andrzej Maślejak wręczył maturzystom puchar za zwycięstwo w pojedynku siatkarskim

REKLAMA

Impreza pomyślana tak, by każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego, przyciągnęła ponad tysiąc osób. W inauguracji części artystycznej wystąpił zespół pieśni i tańca ”Lajkonik”. Młodzież występująca pod kierownictwem Haliny Misterki i Małgorzaty Łydy zaprezentowała wiązankę tańców narodowych i ludowych z różnych regionów Polski. Piękny koncert pieśni dały dzieci z grupy muzycznej “Dzieci Pana Boga”. Gościfestiwalu bawił Włodzimierz Wander i Marek Kulisiewicz, a teatr szkoły parafialnej wystawił sztukę kukiełkową “Jaś i Małgosia”. Okazję do sprawdzenia swoich umiejętności mieli także amatorzy gry w szachy.

Przez cały czas trwania imprezy można było kupować losy na loterię fantową, w której do wygrania były między innymi: tysiąca dolarów, komputer, iPad, robot kuchenny,…

W części sportowej wiele emocji wzbudził pojedynek siatkarski pomiędzy drużyną tegorocznych maturzystów a ekipą proboszcza. Po zaciętym pojedynku młodzież zwyciężyła 2:1.

Dochód z festiwalu zostanie przeznaczony na remont sali parafialnej, która będzie nosić imię pierwszego dyrektora misji, ks. Władysława Gowina.

Tekst i zdjęcia:

AB/NEWSRP

REKLAMA

2097040573 views

REKLAMA

REKLAMA

2097040806 views

REKLAMA

REKLAMA

2098837200 views

REKLAMA

2097040953 views

REKLAMA

2097041054 views

REKLAMA

2097041165 views