REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Wystawa poświęcona Marii Skłodowskiej-Curie w centrum Chicago

Wystawa poświęcona Marii Skłodowskiej-Curie w centrum Chicago

-

Wystawę poświęconą Marii Skłodowskiej-Curie z okazji 150. rocznicy jej urodzin można od kilku dni podziwiać w James R. Thompson Center, przy 100 W. Randolph, w śródmieściu Chicago.

Polską uczoną zwie się do dziś „matką współczesnej fizyki”. Jej odkrycia w zakresie promieniotwórczości przyczyniły się do rozwoju terapii raka piersi i innych nowotworów. Fizyczka i chemiczka zdobyła jako pierwsza kobieta dwukrotnie nagrodę Nobla. Była także pierwszą kobietą, która została profesorem na uniwersytecie w Paryżu. Podczas wizyty w Ameryce w 1921 r. otrzymała cenny rad w szkatułce od prezydenta Hardinga. Później ponownie odebrała taki sam prezent w 1929 od prezydenta Hoovera.

REKLAMA

Wystawa będzie prezentowana na parterze budynku, w godzinach jego otwarcia, do 8 stycznia 2018 roku. Wstęp jest bezpłatny.

Sponsorem ekspozycji jest Ambasada RP w Waszyngtonie, a przygotowano ją we współpracy z Polsko-Amerykańskim Programem Walki z Rakiem Piersi (Amber Coalition) oraz Warsaw Committee of the Chicago Sister Cities International.

(Inf.wł.)

fot.arch. Marka Rudnickiego

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA